فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دلفان مصوب شد؛

راه اندازی گروه های تولید محتوا در فضای مجازی با موضوع کتاب و کتابخوانی

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دلفان بر راه اندازی گروه های تولید محتوا در فضای مجازی با موضوع کتاب و کتابخوانی تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دلفان در سال جاری به ریاست اصغر قهرمانی ، فرماندار و با حضور حجت الاسلام محمد یوسف خانی امام جمعه؛ یوسف نوری زاده، رئیس اداره آموزش و پرورش؛ سید عبدالله موسوی، عضور شورای اسلامی شهر؛ مرتضی مهرابیان، معاون شهرداری؛ علی اشرف رحمتی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و سایر اعضای حقیقی و حقوقی در دفتر فرماندار شهرستان دلفان برگزار شد.
امام جمعه شهرستان دلفان در این جلسه بیان داشت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، جمهوری اسلامی ایران در حال تبدیل به مرجعیت علمی دنیا بوده و این مطلب برای حوزه نخبگان علمی مسئولیت آفرین بوده، چون که می بایست به دنبال آفرینش علمی معتبر باشند. بر اساس فرمایش دیگر مقام عظمای ولایت، باید ترویج زبان فارسی محور قرار گیرد تا در آینده افراد مختلف در سراسر دنیا، برای کسب علوم به دنبال فرا گرفتن این زبان باشند.
حجت الاسلام والمسلمین محمد یوسف خانی ادامه داد: به باور بنده این نگاه فاخر و افق ساز، کاملاً محاسبه شده بوده و یقیناً در آینده اتفاق خواهد افتاد. نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به پشتوانه نخبگان علمی، متعهد و مومن خود به سرعت در حال طی کردن مراتب علمی و کسب افتخار در سطح بین الملل است.
وی تصریح کرد: در شهرستان دلفان همانند سایر نقاط ایران اسلامی نیز نخبگان علمی و فرهنگی زیادی وجود دارند. به عنوان مثال در حوزه نویسندگی و قلم 250 مولف در این شهرستان وجود دارد؛ از این رو نباید به سادگی از کنار این ظرفیت های عظیم گذشت.
امام جمعه شهرستان دلفان با اشاره به میزان اثرگذاری فضای مجازی، تصریح کرد: اداره کتابخانه های عمومی با راه اندازی گروه های تولید محتوا در فضای مجازی با موضوع کتاب و کتابخوانی، در راستای ترغیب کتابخوانی حرکت کند. همچنین ضرورت دارد سایر دستگاه های اجرایی و نهاد ها نیز در این خصوص با اداره کتابخانه های عمومی مشارکت داشته باشند.
 در ادامه فرماندارشهرستان دلفان نیز با اشاره به برخی راهکارها برای ترغیب مردم به کتابخانه، بیان داشت: ایجاد فضای دلپذیر و مطلوب در کتابخانه، وجود کتابهای مناسب نیاز نوجوانان و جوانان و استفاده از همه ظرفیت های مالی به منظور تامین مخارج کتابخانه های عمومی می تواند در افزایش مراجعه به کتابخانه ها و به دنبال آن افزایش سرانه مطالعه در شهرستان تأثیر گزار باشد.
اصغر قهرمانی گفت: مسابقه رهروان سردار در راستای اشاعه و تبیین فرهنگ ایثار و شهادت در حال برگزاری بوده و این انتظار را داریم همشهریان فهیم دلفانی در این مسابقه مشارکت حداکثری داشته باشند.
همچنین در ابتدای این جلسه علی اشرف رحمتی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان و همچنین میزان اجرایی شدن مصوبات جلسه قبل، دستور کار جلسه را برای حاضرین قرائت کرد.
راه اندازی گروه های تولید محتوا در فضای مجازی با موضوع کتاب و کتابخوانی، تسریع در تکمیل پروژه ساخت کتابخانه شماره دو شهرستان، شرکت کارکنان دستگاه های اجرایی در مسابقه کتابخوانی رهروان سردار و پرداخت بخشی از سهم نیم درصد از مهمترین مصوبات این جلسه بود.
نسخه قابل چاپ