فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر تصویب شد؛

برگزاری نشست تخصصی نقش عشایر در شکل گیری انقلاب اسلامی در ایام الله دهه فجر

با تصویب در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر، نشست تخصصی «نقش عشایر در شکل گیری انقلاب اسلامی» در این شهرستان به مناسبت ایام الله دهه فجر برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، ششمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر در سال جاری به ریاست حمید خادم، فرماندار و با حضور حسن مهدوی، شهردار؛ رضا نظری، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ محمد شفیعی، رئیس اداره آموزش و پرورش؛ اکرم سیفی، مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛ اسماعیل میخک بیرانوند، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی  و دیگر اعضای انجمن در سالن جلسات فرمانداری پلدختر برگزار شد.
فرماندار شهرستان پلدختر در این جلسه با  اشاره به نقش پررنگ انقلاب اسلامی ایران در شکل گیری و استقرار حکومت رسمی اسلامی در جهان معاصر، گفت: شیوه حکومت جمهوری اسلامی بعد از حکومت پیامبر (ص) در صدر اسلام و حکومت کوتاه حضرت امام علی (ع)، اولین حکومتی اسلامی با الگوی جهانی بوده که همچون انفجار نور در دل ظلمت شکل گرفته و همتراز انقلاب صنعتی در فرانسه و انقلاب اکتبر روسیه یک انقلاب جهانی برشمرده می شود، لذا بر ماست تا در اشاعه فرهنگ و گفتمان انقلابی کوشا باشیم.
حمید خادم با بیان اینکه اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی هم راستا با گفتمان انقلابی است، بیان داشت: کتاب ابزار پایدار و ماندگار جوامع بشری و پرداختن به آن مرهون درک و فهم بیشتر موضوع توسط افراد جامعه بوده و این مهم با برنامه ریزی درست و نشر خدمات آن در جامعه توسط کتابخانه های عمومی بعنوان متولی فرهنگ مطالعه در جامعه، محقق خواهد شد.
وی همچنین با ابراز خرسندی از عملیاتی شدن مصوبات جلسات قبل یکی از معیارهای اصلی افزایش راندمان جلسات را تصویب مصوباتی دانست که قابلیت اجرائی داشته باشند.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر نیز در ابتدای این جلسه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت اجرایی شدن مصوبات جلسه قبل به قرائت دستور کار جلسه پرداخته و گفت: با توجه به منویات بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره)که فرمودند «عشایر ذخائر انقلابند»، مجموعه کتابخانه های عمومی به منظور ارج نهادن به مقام و جایگاه جمعیت روستائی و عشایری، نشست تخصصی «نقش عشایر در شکل گیری انقلاب اسلامی»  را در ایام الله دهه فجر برگزار خواهد نمود.
اسماعیل میخک بیرانوند با اشاره به برگزاری گنگره ملی 6544شهید استان لرستان و 336شهید شهرستان پلدختر در آینده نزدیک، معرفی گزیده زندگینامه و وصیت نامه شهدای شاخص شهرستان را از برنامه های آتی کتابخانه های عمومی دانست.
مساعدت دستگاه های اجرای شهرستان در برگزاری نشست تخصصی «نقش عشایر در شکل گیری انقلاب اسلامی»،  تهیه و انتشار معرفی گزیده زندگینامه و وصیت نامه شهدای شاخص شهرستان پلدختر توسط ادارات کتابخانه های عمومی و بنیاد شهید و امور ایثارگران و برگزاری مسابقه کتابخوانی چله انقلاب از مهمترین مصوبات این جلسه بود.
نسخه قابل چاپ