فهرست

اخبار شهرستان‌ها

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در دیدار با کتابداران شهرستان الیگودرز مطرح کرد؛

لزوم بهره مندی از نظرات کتابداران در پیشبرد اهداف و برنامه ها

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در دیدار با کتابداران شهرستان الیگودرز بر لزوم بهره مندی از نظرات کتابداران در پیشبرد اهداف و برنامه های کتابخانه های عمومی استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، سید سجاد راستخانه، مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان با سفر به شهرستان الیگودرز، ضمن بازدید از کتابخانه های عمومی این شهرستان با کتابداران الیگودرزی دیدار و از نزدیک گفتگو کرد. در این بازدید میثم زندیه شیرازی، معاون کتابخانه های عمومی استان؛ احمد زرین، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و برخی از کارشناسان ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان نیز حضور داشتند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در ابتدای نشست با کتابداران شهرستان الیگودرز ضمن ابراز خرسندی به منظور حضور در جمع اهالی کتاب و کتابخوانی، گفت: کتابداری همانند معلمی از جایگاه حساسی برخوردار است و باید نقش و جایگاه آن در جامعه حفظ و همواره ارتقاء یابد، به طور قطع کتابدار برای راهنمایی مفید و سازنده به مراجعان و جذب هرچه بیشتر مخاطب، خود نیز باید اهل مطالعه و کتابخوان باشد.
سید سجاد راستخانه ادامه داد: فضای مجازی امروز موجب شده که عموم مردم به ویژه جوانان و نوجوانان را از کتاب و کتابخوانی دور داشته و بیشتر اوقات فراغت این قشر در شبکه های اجتماعی می گذرد که کتابداران باید در این شرایط حضور پررنگ تری در فضای مجازی با انجام تبلیغات مناسب با هدف جذب جوانان و نوجوانان به محیط کتابخانه‌ها داشته باشند و به نوعی تهدید را به فرصت تبدیل کنند.
وی با تاکید بر استفاده از نظرات کتابداران در پیشبرد اهداف کتابخانه های عمومی استان، تصریح کرد: اعتقاد دارم استفاده از خرد جمعی به ویژه بهره مندی از نظرات کتابداران مسیر دسیابی به اهداف را تسهیل خواهد نمود، از این رو از همه کتابداران دعوت می شود با ارائه نظرات و پیشنهادات خود یاری گر اداره کل کتابخانه های عمومی استان باشند.
در ادامه سید سجاد راستخانه، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن بازدید از بخش های مختلف کتابخانه های عمومی شهرستان الیگودرز، به صورت جداگانه نیز باکتابداران گفتگو کرد.

 


نسخه قابل چاپ