فهرست

اخبار شهرستان‌ها

فرماندار خرم آباد در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان عنوان کرد؛

راه اندازی کتابخانه مرکزی خرم آباد از مهمترین اولویت های شهر است

فرماندار خرم آباد در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان ضمن اعلام آمادگی همکاری جهت تسریع در راه اندازی کتابخانه مرکزی، افتتاح این کتابخانه را از مهمترین اولویت های شهر دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، سید سجاد راستخانه، مدیرکل کتابخانه های عمومی با همراهی میثم زندیه شیرازی، معاون کتابخانه های عمومی؛ حسین فلاح کردی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان به منظور تشریح آخرین وضعیت کتابخانه مرکزی با محمدباقر احمدی، فرماندار خرم آباد دیدار و گفتگو کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ابتدای این دیدار گفت: پس از تکمیل فاز اول ساختمان کتابخانه مرکزی خرم آباد، مجموعه نهاد کتابخانه های عمومی کشور با تمام توان مراحل تجهیز و باز طراحی این کتابخانه را دنبال نموده و اقدامات لازم بر اساس برنامه ریزی های قبلی در حال انجام می باشد.
سید سجاد راستخانه ادامه داد: سهمیه اولیه کتاب توسط نهاد طی دو مرحله به استان ارسال شده که توسط همکاران کتابدار در دو نوبت کاری در حال آماده سازی بوده و تا به امروز در حدود 10 هزار جلد آن آماده شده و تا تکمیل کامل فرآیند ادامه خواهد داشت.
وی تصریح کرد: برخی از مشکلات جزیی در  ساختمان کتابخانه از جمله وصل انشعابات آب، برق و گاز وجود داشته که انتظار می رود با همکاری دستگاه مجری و پیمانکار این موارد در آینده نزدیک مرتفع شود.
در ادامه فرماندار خرم آباد نیز ضمن قدردانی از مجموعه کتابخانه های عمومی در جهت تجهیز کتابخانه مرکزی، گفت: با نهادینه کردن عادت به مطالعه، شوق و عشق به کتاب و کتابخوانی در جامعه استمرار می یابد. برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و تبدیل مطالعه به فرهنگ عمومی، باید از تمام ظرفیت ها استفاده کرد.
محمدباقر احمدی با بیان این که توسعه کتابخانه های عمومی محرکی قوی برای آشتی جوانان با فرهنگ کتاب و کتابخوانی است، افزود: فراهم آمدن شرایط و دسترسی آسان مردم به کتاب در بحث سرانه مطالعه استان تاثیر مثبت و مضاعفی خواهد داشت.
وی افتتاح کتابخانه مرکزی را که مدت زمان زیادی از کلنگ زنی آن میگذرد را یکی از خواسته های بحق مردم این شهر دانست و افزود: افتتاح کتابخانه مرکزی از مهمترین اولیت های اصلی شهرستان خرم آباد بوده و در این راه همه متولیان باید به صورت ویژه وظایف خود را دنبال نمایند.
همچنین در این جلسه فرماندار خرم آباد طی تماس تلفنی با متولیان امر، موارد لازم را به آنان یادآور شد.
نسخه قابل چاپ