فهرست

اخبار شهرستان‌ها

فرماندار خرم آباد در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان مطرح کرد؛

افتتاح کتابخانه مرکزی گامی بسیار مهم و ارزشمند در توسعه فرهنگی شهر است

فرماندار خرم آباد در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان با بیان اینکه همه دستگاه های اجرایی باید در خصوص افتتاح کتابخانه مرکزی نهایت همکاری را داشته باشند، افتتاح این کتابخانه را گامی بسیار مهم و ارزشمند در توسعه فرهنگی شهر دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد در سال جاری به ریاست محمدباقر احمدی، فرماندار و با حضور داریوش بارانی، سرپرست شهرداری خرم آباد؛  میثم زندیه شیرازی، معاون کتابخانه های عمومی استان؛ سیدرضا حسینی، معاون فرماندار؛ رامین امرایی، بخشدار زاغه؛ علی کرمی، بخشدار پاپی؛ شاهپور بیرانوند، بخشدار مرکزی؛ غلامعلی سپهوند، بخشدار بیرانوند؛ مجید دریکوند، نایب رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد؛ علی سلیمانی، شهردار بیرانشهر؛ امیررضا پروری، شهردار زاغه؛ حسین فلاح کردی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و سایر اعضاء در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
فرماندار خرم آباد ضمن قدردانی از مجموعه کتابخانه های عمومی در تجهیز کتابخانه مرکزی و با بیان اینکه آگاهی بخشی و ترویج کتاب و کتابخوانی از مسائل بسیار مهم و حائز اهمیت است، اظهار داشت: گسترش فرهنگ کتابخوانی بین اقشار مختلف جامعه امری ضروری است و باید نهادهای فرهنگی برای توسعه ان در شهرستان تمام تلاش خود را بکار بگیرند.
محمدباقر احمدی افتتاح کتابخانه مرکزی گامی  بسیار مهم و ارزشمند در توسعه فرهنگی شهر دانست و گفت: همه دستگاه های اجرایی باید در خصوص راه اندازی و افتتاح کتابخانه مرکزی یاری گر نهاد کتابخانه های عمومی بوده و فرمانداری خرم آباد با همه توان خود در این موضوع حضور خواهد داشت.

 
معاون اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان نیز در این جلسه گفت: در نگاه مقام معظم رهبری کتاب و کتابخوانی از اهمیت فراوانی برخوردار است و باید یکی از ارکان زندگی خانواده‌ها و جامعه اسلامی باشد. ایشان درباره اهمیت کتاب می‌فرمایند که «در اهمیت عنصر کتاب برای تکامل جامعه انسانی، همین بس که تمامی ادیان آسمانی و رجال بزرگ تاریخ بشری، از طریق کتاب جاودانه مانده‌اند و روابط فرهنگی جامعه بشری نیز از پوشش کتاب و مبادلات فرهنگی تقویت شده است.»
میثم زندیه شیرازی به بحث تجهیز و بازطراحی کتابخانه مرکزی خرم آباد اشاره داشته و افزود: بازطراحی و تجهیز کتابخانه مرکزی به صورت دقیق برنامه ریزی شده و همه مراحل طبق برنامه در حال انجام بوده و در این خصوص نیاز به مساعدت دستگاه های اجرایی داریم.
وی دریافت سهمیه کتاب و کار آماده سازی فنی این کتب ها، انتخاب و خرید تجهیزات، پیگیری رفع نواقص ساختمان و جذب نیروی کتابدار را از اقدامات نهاد کتابخانه های عمومی در جهت افتتاح هرچه زودتر کتابخانه عنوان کرد و بیان داشت: در بحث طراحی داخلی با موافقت نهاد کتابخانه های عمومی کشور در نظر داریم از المان ها و نماد های بومی و محلی نیز استفاده کنیم که در این راستا نیازمند همکاری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان هستیم.
همچنین در این جلسه حسین فلاح کردی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ضمن قرائت دستور کار جلسه، گزارشی از میزان اجرایی شدن مصوبات جلسه قبل را به حاضرین ارائه داد.
برگزاری کارگاه آموزشی قصه گویی توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با حضور کتابداران شهرستان خرم آباد، راه اندازی پیشخوان کتاب در مناطق محروم شهر و روستاهای پرجمعیت بخشهای بیرانوند، زاغه و پاپی و رنگ آمیزی نمای بیرونی کتابخانه های عمومی توسط شهرداری از مهمترین مصوبات این جلسه بود.
 

نسخه قابل چاپ