فهرست

اخبار شهرستان‌ها

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در کلاس آموزش روخوانی قرآن کریم کتابخانه شهید ساکی تاکید کرد؛

ضرورت آموزش صحیح قرآن و تاثیر آن بر کودکان و نوجوانان

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان با حضور در کلاس آموزش روخوانی قرآن کریم کتابخانه روستای شهید ساکی شهرستان بروجرد بر ضرورت آموزش صحیح قرآن و تاثیر آن بر کودکان و نوجوانان، تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، سید سجاد راستخانه، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با همراهی میثم زندیه شیرازی، معاون اداره کل کتابخانه های عمومی؛ فرهاد سوداگر، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد ضمن حضور در کلاس آموزش روخوانی قرآن کریم کتابخانه روستای شهید ساکی شهرستان بروجرد به مناسبت ماه رمضان، بر ضرورت آموزش صحیح قرآن و تاثیر آن بر کودکان و نوجوانان، تاکید کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در ابتدای این برنامه ضمن تبریک فرا رسیدن بهار طبیعت و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، بیان داشت: تنها معجزه ای که درحال حاضر از پیامبران در اختیار بشر قرار دارد قرآن کریم است، قرآن وسیله هدایت انسان از ظلمت به سوی نور است و به همین منظور تبیین این معجزه الهی از ضرورت بالای به ویژه برای کودکان و نوجوانان، برخوردار است. آموزش قرآن کودکان یکی از حقوقی است که برگردن والدین می باشد و برای آشنا کردن آنها با مهم ترین حقشان باید از هیچ تلاشی دریغ ننمود.
سید سجاد راستخانه ادامه داد: از دیرباز، همگان بر جایگاه و اهمیت تربیت دوران کودکی تأکید داشته‌اند. در کلام معصومین (ع)، ماندگاری آموخته‌های دوران کودکی به نقش روی سنگ تشبیه شده است. با توجه به این جایگاه، لازم است در برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های آموزشی و تربیتی دوره کودکی بسیار دقیق و به دور از افراط و تفریط عمل شود.  این ضرورت در حوزه فعالیت‌های دینی و قرآنی بیشتر مورد تأکید است؛ زیرا تلقی‌ها و تجارب کودک در سال‌های اولیه زندگی پایه‌های اصلی بنای تربیت و نگرش او را تشکیل می‌دهند.
وی به برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی استان به مناسبت های مختلف اشاره داشته و تصریح کرد: کتابخانه عمومی شهید ساکی روستای دینارآباد شهرستان بروجرد تنها مرکز فرهنگی این روستا بوده که علاوه بر خدمت رسانی به اهالی روستا به سایر علاقمندان در روستای های همجوار نیز خدمت رسانی می کند.  یکی از این برنامه های فرهنگی  برگزاری کلاس آموزش روخوانی قرآن کریم  بوده که در ماه مبارک رمضان ویژه کودکان و نوجوانان برگزار می گردد.
گفتنی است حجت الاسلام و المسلمین محمد سلیمانی از روحانیون مستقر در روستای دینارآباد، مربی آموزش روخوانی قرآن کریم کتابخانه شهید ساکی بوده که در این دوره روش صحیح تلفظ و روخوانی کلام وحی، به کودکان و نوجوانان آموزش داده می شود.

 
نسخه قابل چاپ