فهرست

اخبار شهرستان‌ها

امام جمعه الیگودرز در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان مطرح کرد؛

کتابخوانی شاخصی برای رشد فرهنگ عمومی جامعه است

امام جمعه شهرستان الیگودرز در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان، کتابخوانی را شاخصی برای رشد فرهنگ عمومی جامعه دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، سید سجاد راستخانه، مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان با همراهی میثم زندیه شیرازی، معاون کتابخانه های عمومی استان؛ داریوش صالحی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی الیگودرز و برخی از کارشناسان ستادی در جریان سفر به شهرستان الیگودرز با حجت الاسلام مهدی سرلک، امام جمعه این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
امام جمعه شهرستان الیگودرز در این دیدار ضمن تبریک سال نو و قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان بیان داشت: کتابخوانی و مطالعه به عنوان گنجینه فرهنگی و اثرگذار از اصلی‌ترین شاخص‌های رشد فرهنگ عمومی جامعه به شمار می‌رود. به هر میزانی که ملتی کتابخوان باشند، می‌توان نرخ سواد، رواج فرهنگ علم ورزی، اقتصاد دانش‌بنیان و رونق صنعت نشر و انتشارات آن جامعه را دریافت.
حجت الاسلام مهدی سرلک با بیان اینکه سهم کتاب در انتقال دانش ها گاهی به مراتب بیشتر و فراتر از دیگر ابزار آموزشی است، اظهار داشت: کتاب وسیله ای است که دانش بشری به مدد آن از تباه شدن مصون می ماند و به وسیله آن به آیندگان نیز منتقل می شود.
وی همچنین گفت: پدیدآوردن آثار علمی و فرهنگ مکتوب از توصیه های مهم اولیای دین است و به گسترش دانش کمک می کند و به عنوان یک میراث فرهنگی برای نسل های آینده ماندگار می شود
امام جمعه الیگودرز اضافه کرد: وقتی جهل جامعه ای را محاصره یا شبهه ها ذهن جوانان را فلج کند، یکی از مهم ترین راهکارها مطالعه است و آنچه می تواند شبهه های ذهنی را دفع کند و ایمان و اطمینان را به قلب ها باز آورد، کتاب خوانی است.
وی تصریح کرد: در اهمیت عنصر کتاب برای تکامل جامعه انسانی، همین بس که تمامی ادیان آسمانی و رجال بزرگ تاریخ بشری، از طریق کتاب جاودانه مانده اند و روابط فرهنگی جامعه بشری نیز از پوشش کتاب و مبادلات فرهنگی تقویت شده است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان نیر در ابتدای این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان الیگودرز بیان داشت: شهرستان الیگودرز از بزرگترین شهرستان های استان لرستان بوده که از دیرباز تا کنون این منطقه مهد پرورش خیل عظیمی از علما، دانشمندان و فرزانگان بوده و الیگودرز یکی از شهرستان های است که دارای فرهنگی غنی و کهن است.
سید سجاد راستخانه ادامه داد: توسعه و تجهیز کتابخانه های عمومی از وظایف اصلی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوده که در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نخواهد شد و از همه ظرفیت موجود برای بهبود شرایط استفاده خواهد شد.
وی در پایان استفاده از ظرفیت بزرگ ستاد نماز جمعه را به منظور ترویج هرچه بیشتر فرهنگ کتاب و کتابخوانی را خواستار شد.
گفتنی است مدیرکل کتابخانه های عمومی استان لرستان پس از این دیدار از کتابخانه های عمومی شهرستان الیگودرز بازید و از نزدیک با کتابداران گفتگو کرد.
نسخه قابل چاپ