فهرست

اخبار شهرستان‌ها

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در برنامه «بهار قرآن» کتابخانه فرزانگان عنوان کرد؛

نیروسازی برای انقلاب اسلامی از اهداف کتابخانه های عمومی است

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در برنامه «بهار قرآن» کتابخانه عمومی فرزانگان روستای فرسش شهرستان الیگودرز، نیروسازی برای انقلاب اسلامی را از اهداف کتابخانه های عمومی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، ویژه برنامه «بهار قرآن» به مناسبت ماه مبارک رمضان با حضور سید سجاد راستخانه،مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ حجت الاسلام علی منزه، روحانی مستقر در روستای فرسش؛ میثم زندیه شیرازی، معاون کتابخانه های عمومی لرستان؛ داریوش صالحی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی الیگودرز و جمعی از کودکان و نوجوانان در کتابخانه عمومی فرزانگان روستای فرسش از توابع شهرستان الیگودرز برگزار شد.
 
مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در ابتدای این مراسم با ابراز خرسندی از حضور در جمع کودکان و نوجوانان انقلابی روستای فرسش، بیان داشت: انقلاب اسلامی ایران، بزرگترین تحول در قرون اخیر است که با ارزش‌های ناب و اصیل اسلامی همراه بوده است و به همین دلیل همواره در معرض تهاجم فرهنگ غرب قرار داشته است و دشمنان با انواع ابزارهای نوین ارتباطی تلاش کرده‌اند تا نسل جوان امروز را از این ارزشها دور ساخته و فرهنگ انقلابی را در میان آنها کمرنگ سازند.
سید سجاد راستخانه ادامه داد: بنیان گذار انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) در بیانی به اهمیت تربیت نسل‌های آینده در جهت حفظ مقاصد انقلاب اشاره کرده و می‌فرمایند: "ما نباید قناعت به این بکنیم که در عصر خودمان جمهوری اسلامی محقق شده است. ما برای عصرهای بعد باید حالا فکر کنیم. یعنی ما همان طوری که خودمان مقاصدی داریم و روی آن مقاصد این نهضت را کردیم، اعقاب ما هم همان مقاصد را دارند و آنها هم احتیاج دارند به اینکه اجتماع داشته باشند، بینش داشته باشند که بتوانند این چیزی را که شماها بدست آوردید آنها نگهداری کنند و آن قضیه تربیت و تعلیم است که تربیت و تعلیم باید طوری باشد که مسیرش همین نهضت باشد و دنباله‌ی همین مسائلی که درست کردید باشد".
وی گفت: از آنجایی که ما همگی مدیون این انقلاب اسلامی و فداکاری ایثارگرانی هستیم که این ودیعه‌ی الهی را بدست ما رسانده‌اند باید در جهت حفظ ارزشهای آن و انتقال این ارزشها به فرزندانمان تلاش نماییم.
راستخانه با تقدیر از برگزارکنندگان این برنامه، تصریح کرد: کتابخانه های عمومی پاتوق فرهنگی مناطق بوده و علاوه بر رسالت اصلی خود که همان ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، در چند سال اخیر با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی به پایگاه های فرهنگی برای همه اقشار جامعه تبدیل شده اند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان اضافه کرد: نیروسازی برای انقلاب اسلامی از اهداف کتابخانه های عمومی بوده که این امر با برنامه های فرهنگی با محوریت کتاب و کتابخانی در جریان است.
معرفی کتاب، شعر خوانی با موضوع ماه مبارک رمضان و انقلاب اسلامی، مسابقه روخوانی قرآن کریم ویژه کودکان و نوجوانان از بخش های مختلف این برنامه بوده که با تقدیر از برگزیدگان به پایان رسید.

 نسخه قابل چاپ