فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با محوریت کتاب «آبی ها»؛

برگزاری نشست مطالعاتی «امام مهربانی» در دورود

همزمان با دهه کرامت و به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دورود، نشست مطالعاتی «امام مهربانی» با محوریت کتاب آبی ها، از منابع جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، همزمان با دهه کرامت و به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دورود، نشست مطالعاتی «امام مهربانی» با محوریت تحلیل و بررسی کتاب «آبی‌ها»، اثر سعید تشکری از مجموعه منابع مطالعاتی دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور نویسندگان و جمعی از علاقه مندان به ادبیات داستانی در محل سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.
در ابتدای نشست رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ضمن خوش‌آمدگویی به حاضرین، هدف از برگزاری نشست را تبیین  و معرفی جشنواره کتابخوانی رضوی با محوریت تحلیل و بررسی یکی از آثار موفق نگاشته در این زمینه برای مخاطبان دانست و افزود: کتاب و کتابخوانی، راهی مطمئن و در عین حال، آسان برای آشنایی هر چه بیشتر مخاطبان با سیره منور رضوی است.
رضا مختارپور ادامه داد: جشنواره رضوی یکی از برنامه های موفق فرهنگی بوده که هر ساله توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود و انتظار می رود با مشارکت گسترده و حداکثری علاقمندان در بخش های مختلف جشنواره، حق واقعی مطلب در این دوره از جشنواره نیز همانند ادوار گذشته ادا شود.

 
کوروش رشنو، رئیس «انجمن داستان هزار و یک شب» شهرستان دورود نیز از سعید تشکری به عنوان یکی از نویسندگان متعهد و صاحب سبک در حوزه ادبیات داستانی، به ویژه ادبیات مذهبی یاد کرد و گفت:  تشکری در اغلب آثار خود تلاش نموده تا با با بهره‌گیری از اصول داستان‌نویسی، ذهن خوانندگان خود را با مضامین ناب مذهبی پیوند زند.
این نویسنده لرستانی بیان داشت: فعالیت ادبی نویسندگانی همچون تشکری در پرکردن فقدان آثار ادبی فاخر در حوزه ادبیات مذهبی بسیار ارزشمند بوده و گرچه دست تقدیر این نویسنده متعهد را از ساحت ادبیات ارزشی ما جدا کرد اما بی‌شک آثار ایشان می‌تواند برای سالیان سال مورد رجوع علاقه‌مندان به این حوزه قرار گیرد.
رشنو در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن گریز به محتوای رمان ‌ها، مهم‌ترین ویژگی محتوایی آن را در تصویری دانست که نویسنده از مراحل مختلف سیر و سلوک شخصیت اصلی داستان در راه خدمت و عرض ارادت به امام هشتم برای خواننده ترسیم می‌کند و نویسنده با نثر موزون و ظرافت خاصی توانسته این مهم را تا حدود زیادی محقق نماید.
در ادامه برنامه، هر یک از اعضا، به بیان دیدگاه‌های خود در مورد رمان آبی‌ها به صورت مفصل پرداخته و از عموم مردم دورود جهت شرکت در دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت نمودند.
نسخه قابل چاپ