منو
1399/2/2 سه‌شنبه به منظور توسعه همکاری ها انجام شد؛ دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان با معاون سیاسی-امنیتی و اجتماعی استاندار مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان به منظور توسعه بیشتر همکاری ها در سال جدید، با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان لرستان به منظور توسعه بیشتر همکاری ها در سال جدید و ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی وبرنامه های در دست اقدام  با حضور در دفتر محمود ثمینی، معاون سیاسی-امنیتی و اجتماعی استاندار، با وی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی استان، گفت: با توجه به طرح فاصله گذاری اجتماعی و عمل به توصیه های بهداشتی ستاد ملی کرونا در خصوص قطع زنجیره انتقال این ویروس، کتابخانه‌های عمومی  استان نیز همزمان با مدارس و دانشگاه های سراسر کشور تعطیل شده اند. اما با وجود این تعطیلی ناخواسته فعالیت های فرهنگی توسط کارکنان و کتابداران کتابخانه های عمومی در بستر فضای مجازی به شکل گسترده صورت پذیرفته است.

فرشته طهماسبی ادامه داد: این فعالیت های فرهنگی که بر اساس نیاز عموم مردم به ویژه کودکان و نوجوانان با عناوین مختلف از جمله مسابقه نقاشی کرونا را شکست می دهیم، هرخانه یک کتابخانه، مسابقه مرورنویسی و دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با تلاش های کتابداران و کارکنان کتابخانه های عمومی در ایام قرنطیه آغاز و  همچنان در حال انجام می باشند. 

وی در بخش دیگری از سخنانش به پروژه های ساخت کتابخانه ای استان اشاره کرد و گفت: در اواخر سال گذشته با پیگیری های صورت گرفته سه باب کتابخانه عمومی در استان  تکمیل، تجهیز  و آماده خدمت رسانی شدند که بنا به توصیه ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر عدم برگزاری اجتماعات غیر ضروری و توصیه های اکید پزشکی و بهداشتی، آیین افتتاح این کتابخانه ها به تاخیر افتاده و بلافاصله پس از شکست بیماری کرونا در کشور، برگزار خواهد شد. همچنان در استان پروژه های کتابخانه ای نیمه تمامی وجود داشته که بخشی از این پروژه ها، از جمله کتابخانه مرکزی استان و شهید آیتی بروجرد از پیشرفت فیزیکی بالای برخوردار هستند. امید است با عنایت ویژه مجموعه مدیریت استان در خصوص افزایش اعتبارات پروژه های ساخت کتابخانه های عمومی در بودجه سال جاری ، این پروژه ها به عنوان یکی از مطالبات به حق مردم به زودی به بهره برداری برسند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان نیز در این دیدار ضمن تقدیر از اقدامات مجموعه کتابخانه های عمومی در خصوص افزایش سرانه فیزیکی کتابخانه های عمومی استان، گفت: در این ایام که تعطیلات ناخواسته موجب گردیده که عموم مردم در منزل از اوقات فراغت بیشتری برخوردار باشند، بهترین فرصت برای مطالعه و انس بیشتر با کتاب است.

محمود ثمینی، افزود: فعالیت های فرهنگی اخیر توسط کتابخانه های عمومی در فضای مجازی درخور تقدیر بوده و همچنین آغار دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با گستردگی بالای مخاطب و بخش های مختلف و متنوع، بسیار به موقع و اثرگذار است. 

وی در پایان با اعلام آمادگی برای هرگونه همکاری در راستای توسعه کتابخانه های عمومی و بالا رفتن میزان مشارکت جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح استان، تصریح کرد: در اولین فرصت نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان در سال جاری به صورت ویدیو کنفرانس و یا حضوری به شرط  رعایت توصیه های بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا، برگزار خواهد شد. 
 

بيشتر
 [PageVisit]