منو
1399/2/6 شنبه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان با صدور پیامی مطرح کرد؛ جشنواره کتابخوانی رضوی مصداق بارز فعالیت فرهنگی اثرگذار در کشور است معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان با بیان اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی مصداق بارز فعالیت فرهنگی اثرگذار در کشور است، از عموم مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان،  محمود ثمینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در پیامی به دبیرخانه دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان، از عموم مردم جهت شرکت در این جشنواره دعوت کرد.

متن این پیام بدین شرح است:

بسمه تعالی

" اَللّهُمَّ اَخْرِجْنى مِنْ ظُلُماتِ الْوَهْمِ وَ اَكْرِمْنى بِنُورِ الْفَهْمِ اَللّهُمَّ افْتَحْ عَلَیْنا اَبْوابَ رَحْمَتِكَ وَانْشُرْ عَلَیْنا خَزائِنَ عُلُومِكَ بِرَحْمَتِكَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ "

افزایش آگاهی مردم یکی از نتایج توسعه فرهنگی در یک جامعه بوده و این امر باعث منطقی‌تر شدن مطالبات شده و در نهایت مردم می‌توانند در زمان‌های حساس درست و بهتر تصمیم بگیرند. جامعه مملوء از افراد آگاه و فرهیخته، از دیگر نتایج توسعه فرهنگی بوده که این شرایط نیز نفوذ دشمنان را به حداقل ممکن می رساند.

 از آنجایی که توسعه جوامع بشری، بدون فرهنگ  انجام  نمی‌پذیرد و فرهنگ هم بدون کتابخوانی امکان‌پذیر نیست، از ابزارهای رشد تعالی یک جامعه گسترش فرهنگ کتاب و کتاب خوانی بوده و بهترین راه کمال و رشد فرهنگی و علمی، مطالعه مفید است. هرگاه کتب مفید به سهولت در دسترس مردم یک جامعه باشد، خود به خود میزان علاقه و انس مردم به مطالعه افزایش پیدا نموده و در نتیجه توسعه و رشد فرهنگی با سرعت بیشتری درآن جامعه شکل می گیرد.

یکی از بهترین ابزارهای سوق دادن افراد به مطالعه، برگزاری برنامه ها و جشنواره های مرتبط با کتاب و کتابخوانی بوده، که در این میان چند سال است به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور «جشنواره کتابخوانی رضوی» به صورت گسترده برگزار می گردد. این جشنواره که پیوند عمیقی با معرفی زندگی و سیره ائمه معصومین (ع)  به ویژه حضرت امام رضا(ع) دارد، مصداق بارز فعالیت فرهنگی اثرگذار در کشور است.

در حالی دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در بخش های مختلف و مختص به همه گروه های سنی در بستر فضای مجازی آغاز گردیده است که کشور عزیزمان در شرایط خاص مقابله با کرونا ویروس بوده و همانطور که مستحضرید بهترین راه قطع زنجیره انتقال این بیماری در خانه ماندن است و از بهترین راه های پرکردن این اوقات فراغت ناخواسته، شرکت در این گونه برنامه ها می باشد.

در پایان بنده هم به نوبه خود ضمن تقدیر از برگزار کنندگان جشنواره کتابخوانی رضوی، از عموم مردم شریف لرستان دعوت نموده در این جشنواره شرکت نمایند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]