منو
1399/2/7 يكشنبه مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی لرستان بیان کرد؛ برگزاری جشنواره رضوی از اقدامات شاخص فرهنگی در زندان ها است مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی لرستان برگزاری جشنواره رضوی در زندان های استان را یک اقدام شاخص فرهنگی دانست و از آمادگی مددجویان برای شرکت در این جشنواره، خبر داد.

عبدالمجید کشوری، مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی لرستان در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان در خصوص برگزاری دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، بیان داشت: تاثیر بسزای کتابخوانی در پیشگیری از بزهکاری و آسیب های اجتماعی بر کسی پوشیده نیست. آنچه اهمیت دارد اینست که اقدامات تربیتی زندانیان به گونه ای انجام شود که تغییر نگرش در شخصیت و رفتار فرد زندانی را به همراه داشته و شرایط بازگشت مجدد وی به جامعه را فراهم سازد.

کشوری افزود: بستر فعالیت های فرهنگی به ویژه حوزه کتاب و کتابخوانی در زندان های لرستان مهیا شده است و خوشبختانه با تجهیز کتابخانه های مشارکتی و انجام سایر برنامه های فرهنگی در میان زندانیان، به توانمند سازی و تغییر نگرش، این قشر آسیب پذیر جامعه کمک شایانی شده است. این دست آورد با تلاش همه همکاران و مساعدت دستگاه های مرتبط تحقق یافته و زمینه لازم برای اصلاح، تربیت و جامعه پذیر نمودن، زندانیان را فراهم نموده است.

عضو شورای قضایی استان خاطر نشان کرد: شناساندن فرهنگ رضوی و بهره مندی از شیوه پاک ائمه معصومین (ع) به ویژه حضرت امام رضا(ع) از طریق مطالعه سیره ایشان، دارای ارزش و اهمیت ویژه ای بوده و برگزاری هرساله جشنواره کتابخوانی رضوی با همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور، با این هدف والا و آشنایی اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان با شخصیت برجسته حضرت امام رضا(ع) می باشد.

وی در پایان با بیان اینکه اگر سرانه مطالعه در جامعه افزایش یابد شاهد کاهش آسیب های اجتماعی خواهیم بود، از آمادگی زندانیان لرستان برای مشارکت در جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد و تصریح کرد: امیدوارم همه همکاران پر تلاشم در عرصه اصلاح و تربیت و همچنین مددجویان حاضر در زندان های استان با مشارکت در این برنامه از برکات معنوی و معارف رضوی آن، بهره مند شوند.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]