منو
1399/2/8 دوشنبه با ارسال پیام های جداگانه صورت پذیرفت؛ دعوت نمایندگان مردم لرستان در مجلس شورای اسلامی برای مشارکت در جشنواره کتابخوانی رضوی نمایندگان و منتخبان شهرستان های پلدختر، کوهدشت، رومشکان و بروجرد در مجلس شورای اسلامی با ارسال پیام های جداگانه از عموم مردم برای شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، به مناسبت برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و با توجه به لزوم ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه، سیدحمیدرضا کاظمی، نماینده پلدختر و معمولان در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و منتخب مردم این حوزه در انتخابات مجلس یازدهم؛ عباس گودرزی، نماینده بروجرد و اشترینان در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و منتخب مردم این حوزه در انتخابات مجلس یازدهم؛ حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا مبلغی، منتخب مردم کوهدشت و رومشکان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در پیام های جداگانه عموم مردم را به شرکت در این جشنواره دعوت کردند.
متن پیام سیدحمیدرضا کاظمی، نماینده پلدختر و معمولان در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و منتخب مردم این حوزه در انتخابات مجلس یازدهم، بدین شرح است:

 
بسمه تعالی
«ن وَ اَلْقَلَمِ وَ ما یَسْطُرُونَ»
دین مبین اسلام  همواره برای کتاب، مطالعه، کتابخوانی وکسب علم و دانش، ارزش و جایگاه خاصی قائل شده است تا جایی که اولین آیه نازل شده بر پیامبر اسلام (ص) با کلمه خواندن«اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی خَلَقَ» شروع می شود.
انس با کتاب و مطالعه در پیشرفت و توسعه جوامع بشری و جلوگیری از آسیب های اجتماعی نقش بسزای دارد، بنابراین باید به گونه ای برنامه ریزی شود که مطالعه در بین عموم مردم نهادینه شود.
 توجه به کتاب و کتابخوانی یکی از دغدغه های مهم رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) است و ایشان همواره توجه جدی به کتاب و فرهنگ مطالعه داشته اند، قرار گرفتن بیانات و رهنمودهای معظم له در سرلوحه برنامه ریزی های این مقوله، قطعاٌ موجب موفقیت و پیشرفت های چشمگیر خواهد شد.
در این ایام تعطیلات کرونایی و تاکید ستاد ملی کرونا بر ماندن در خانه و جلوگیری از هر گونه تردد غیر ضروری،  فرصت بسیار خوبی برای مطالعه بیشتر در منزل فراهم شده است که تقارن این روزها با برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی توسط اداره کل کتابخانه های عمومی استان لرستان، با هدف ترویج فرهنگ رضوی و گسترش فرهنگ مطالعه، ضرورت مطالعه و کتابخوانی در این برهه زمانی را دو چندان می کند.
لذا از همه مردم عزیز و فرهنگ دوست استان لرستان در رده های سنی مختلف دعوت می کنم در این برنامه کتابخوانی فرهنگی و معنوی شرکت کنند.

متن پیام عباس گودرزی، نماینده بروجرد و اشترینان در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و منتخب مردم این حوزه در انتخابات مجلس یازدهم، به شرح زیر است:

 

 
بسمه تعالی
دین اسلام به کتاب و کتابخوانی توجه و اهمیت ویژه ای قائل است. علما و بزرگان ما در تمامی مراحل زندگی خود به مطالعه مشغول بوده و بر این امر تاکید داشته اند. از این رو به رسم چند سال اخیر امسال هم با هدف آشنایی با سیره ائمه معصومین علیهم السلام و ترویج امر پسندیده کتابخوانی، دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در قالب های متنوع و برای سنین مختلف، به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور، در حال اجرا است. از همشهریان عزیز دعوت می کنم که با مطالعه منابع معرفی شده به صورت کتبی یا آنلاین در این جشنواره شرکت نمایند.
همچنین انتظار می رود که کودکان، نوجوانان و جوانان عزیز در این جشنواره حضور چشم گیری داشته باشند.

متن پیام حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا مبلغی، منتخب مردم کوهدشت و رومشکان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز بدین شرح است:
 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

«ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ»

 
اهمیت کتاب و کتابخوانی تا جایی است که خداوند در قرآن به قلم و به آنچه می نویسند قسم یاد فرموده و معجزه پیامبر گرامی اسلام (ص) از نوع کتاب است.
امروزه راههای ترویج فرهنگ مطالعه،کتاب و کتابخوانی در بسترهای گوناگون فراهم گردیده است. در این برهه حساس که مردم با فاصله گذاری اجتماعی و قرنطینه، درگیر بحران کرونا هستند، مطالعه کتب معرفی شده در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، فرصتی مغتنم را در اختیار همگان قرار داده که با دسترسی آسان به منابع و مطالعه این کتب ارزشمند و فاخر، ضمن آشنایی بیشتر با مکتب اهل بیت علیهم السلام و بویژه سیره رضوی، بر بار علمی و معنوی خویش بیفزاییم.
اینجانب نیز ضمن دعوت از مردم فهیم و ارزشمند شهرستان های کوهدشت و رومشکان به ویژه نسل  جوان و نوجوان جهت شرکت در این جشنواره، از اقدام پسندیده مسئولین محترم نهاد کتابخانه های عمومی کشور تقدیر و تشکر می نمایم.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]