منو
1399/2/9 سه‌شنبه منتخب مردم خرم آباد در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی مطرح کرد؛ جشنواره کتابخوانی رضوی راهی مناسب برای کسب معارف دینی است منتخب مردم خرم آباد در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی راهی مناسب برای کسب معارف دینی است، از عموم مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، مرتضی محمودوند، منتخب مردم شهرستان های خرم آباد و چگنی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در پیامی به دبیرخانه دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان، از عموم مردم جهت شرکت در این جشنواره دعوت کرد.
متن این پیام بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
«اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏
وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ
صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ»

 
کتاب و کتابخوانی در دین مبین اسلام جایگاهی والایی دارد به طوریکه خداوند در اولین آیات نازل شده بر پیامبر عظیم الشان اسلام، ایشان را به خواندن(قرائت کردن) امر میکند و در قرآن به عنوان معجزه جاویدان آن حضرت ، به قلم و آنچه که می نویسد سوگند یاد میکند.
امروزه نیز کتابخوانی به عنوان یکی از دغدغه های فرهنگی کشور، همیشه مورد نظر مقام معظم رهبری "مدظله" می باشد که باید مورد توجه ویژه ی مسئولان نیز قرار گیرد.
کتاب و کتابخوانی می تواند در هدایت جامعه به سوی رشد و تعالی نقشی سازنده داشته باشد و آشنایی بیشتر آحاد مردم با سیره اهل بیت(ع) در رسیدن جامعه به کمال بسیار موثر خواهد بود.
قطعاً، برگزاری باشکوه جشنواره رضوی به عنوان یک فعالیت مثمر فرهنگی نتیجه برنامه ریزی مسئولان نهاد کتابخانه های عمومی کشور و تلاش های کتابداران عزیز می باشد.
در این ایامی که مردم فرهنگ دوست به دلیل جلوگیری از شیوع و مبارزه با ویروس منحوس کرونا از فیض حضور در بارگاه ملکوتی ائمه اطهار و اماکن مقدسه و مذهبی محروم هستند، مطالعه کتب دینی و شرکت در جشنواره رضوی راهی مناسب برای کسب معارف دینی و فیض بردن از این لحظات عرفانی ماه مبارک رمضان خواهد بود.
اینجانب ضمن تشکر از تلاشگران عرصه فرهنگ و کتابخوانی از آحاد مردم فرهنگ دوست به ویژه جوانان و نوجوانان برای شرکت در این جشنواره فرهنگی که مزین به نام مبارک امام رئوف و مهربان، حضرت امام رضا(ع) است، دعوت می نمایم.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]