منو
1399/2/14 يكشنبه با صدور پیام هایی صورت گرفت؛ دعوت فرمانداران لرستان از مردم برای مشارکت در جشنواره کتابخوانی رضوی فرمانداران شهرستان های خرم آباد، دورود، دلفان و چگنی در پیام ها و فراخوان های جداگانه از عموم مردم برای شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های لرستان، به مناسبت برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی جعفر طولابی، فرماندار شهرستان خرم آباد؛ مجتبی بیرانوند، فرماندار شهرستان دورود؛ حشمت بهمنی، فرماندار شهرستان دلفان و قدرت الله ترابی نژاد، فرماندار شهرستان چگنی در پیام های جداگانه عموم مردم را به شرکت در این جشنواره دعوت کردند.
متن پیام جعفر طولابی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
 
جشنواره کتابخوانی رضوی که به همت کتابخانه های عمومی کشور با هدف بهره مندی از سیره و روش اهل بیت علیهم السلام و ترویج فرهنگ مطالعه در حال برگزاری است، فرصتی مغتنم جهت اندیشیدن به قرآن و کتاب به عنوان معجزه دین مبین اسلام و آشنایی نسل جوان با شخصیت و سیره ائمه اطهار علیهم السلام است، که امری پسندیده، مهم و شایسته است.
به تعبیر مقام معظم رهبری( مدظله العالی): حقیقت آن است که کتاب، یکی از ارزشمندترین فرآورده های بشری و گنجینه بزرگ ترین ثروت های بشر، یعنی دانش و تحقیق است.
آنچه که بدیهی است، کتاب ابزاری مناسب جهت پیشرفت، ترقی و ارتقای فرهنگ هر جامعه است، لذا برگزاری جشنواره و مسابقات فرهنگی و ادبی با معرفی کتاب های ارزشمند و مفید یکی از راه های موثر در نیل دادن جامعه به سمت و سوی رشد فرهنگی و بالندگی فکری است.
اینجانب، با توجه به شرایط خاص حادث شده ناشی از بروز ویروس کرونا و پویش ملی ماندن در خانه، جهت حفظ سلامتی افراد، ضمن دعوت از شهروندان فرهیخته ی شهرستان خرم آباد در راستای اهتمام ویژه به فرهنگ مطالعه از همه اقشار بویژه والدین عزیز تقاضا دارم، که به همراه اعضای خانواده از این فرصت ارزشمند استفاده کرده و با شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی که امسال دهمین دوره آن به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور به صورت ملی برگزار می شود، با تلفیق فرصت بیشتر برای انجام فعالیت های فرهنگی در خانه، با اجرای ابعاد این جشنواره بزرگ، زمینه ساز بروز تغییرات مثبت در احوال فکری و روحی جامعه اسلامی گردند.

متن پیام مجتبی بیرانوند، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دورود بدین شرح است:

بسمه تعالی

همانگونه که مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی)، تاکید کردند وظیفه همه افراد فرهیخته و همه نهادهای فرهنگی کشور است که دراشاعه، گسترش و تقویت هرچه بیشتر مساله کتاب و کتابخوانی اهتمام ورزند و در یک کلام، همه درد آشنایان و فرهیختگان به منظور بسیج همگانی برای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی بپاخیزند، تا هنگامه ی خجسته ای پیش آید.
اینجانب بعنوان خادم شما مردم شریف شهرستان دورود از همگان خصوصاً جوانان و نوجوانان عزیز، اساتید و فرهیختگان دعوت می نمایم در این رویداد بزرگ فرهنگی شرکت کرده و در عرصه فرهنگی نیز مانند سایر عرصه ها حماسه دیگری را رقم بزنید و برگ زرین دیگری بر افتخارات ایران عزیز بیافزائید

متن پیام حشمت بهمنی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دلفان بدین شرح است:
بسمه تعالی
موضوع کتاب و اهمیت آن بار ها در دین مبین اسلام مورد تاکید قرار گرفته است. ایام ماه مبارک رمضان نیز فرصت مناسبی برای مطالعه کتب مذهبی و آشنایی هر چه بیشتر با سیره اهل بیت(ع) می باشد.
دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی متبرک به نام شمس الشموس امام رضا (علیه السلام) توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور آغاز گردیده است که در شرایط  کنونی کشور و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، فرصت مناسبی برای مطالعه کتاب و آشنایی با سیره ائمه معصومین علیهم السلام است، لذا از عموم مردم شهرستان دلفان  بخصوص قشر کودک و نوجوان دعوت کرده تا در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی که در بستر فضای مجازی برگزار است شرکت نمایند.


متن پیام قدرت الله ترابی نژاد، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان چگنی بدین شرح است:
بسمه تعالی
«ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ»
با توجه به اهمیت فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در اسلام و در راستای ترویج این امر مقدس در این برهه از تاریخ که تمام دنیا درگیر بحران ویروس منحوس کرونا شده است، جشنواره کتابخوانی رضوی در بستر فضای الکترونیکی و مجازی فرصت مناسبی را فراهم آورده است تا در این ایام که در فاصله گذاری اجتماعی و قرنطیه به سر می بریم بتوانیم از این فرصت برای ارتباط و انس با کتاب استفاده کنیم و با مطالعه کتاب‌های ارزشمند به بار علمی و معنوی خود بیفزایم .

مشارکت در این جشنواره علاوه بر پاسداشت و گسترش فرهنگ‌ کتاب و کتابخوانی، موجبات آشنایی بیش از پیش با فرهنگ رضوی و سبک زندگی امام هشتم شیعیان حضرت امام رضا (ع) را فراهم خواهد ساخت.

لذا از همه مردم فهیم شهرستان چگنی تقاضا دارم تا با شرکت در این جشنواره و رویداد عظیم فرهنگی بار دیگر ارادت خود را به آقا علی بن موسی الرضا علیه السلام نشان دهند.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]