منو
1399/2/15 دوشنبه نماینده ولی فقیه در استان لرستان با صدور پیامی مطرح کرد؛ جشنواره کتابخوانی رضوی از راه های مقابله با تهاجم فرهنگی است نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی از راه های مقابله با تهاجم فرهنگی است، از عموم مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد در پیامی به دبیرخانه دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، از عموم مردم جهت شرکت در این جشنواره دعوت کرد.
متن این پیام بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحین
قال رسول الله صلى الله عليه وسلم:
 هر چیزی اساس و پایه‌ای دارد و اساس اسلام، محبت ما اهل بیت است.

 
وجود بارگاه ملکوتی هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت، حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در کشور از نعمات بزرگی بوده که خداوند متعال به مردم ایران عطا فرموده است. از آنجا که قلوب ملت ایران اسلامی مملو از ایمان و باور بوده، روز به روز، به سیل محبت و ارادت مردم  به سوی خطه ی طوس افزوده می گردد.
در این زمانه ی پرآشوب که خود باختگی و هجوم فرهنگی بیش از هر زمانی رایج شده و دشمنان قسم خورده انقلاب و اسلام از باب تهاجم فرهنگی قصد ضربه زدن را دارند، مطالعه و آشنایی نسل جدید با سیره و سلوک ائمه اطهار(ع) به خصوص حضرت امام رضا(ع)،  از مناسب ترین روش های  انتقال ارزش های دینی و اخلاقی و در نتیجه مقابله با توطئه های فرهنگی دشمن است.
مطالعه ی کتب و آثار حوزه معصومین (ع)، موجب معرفت و الگو برداری نسل جوان از این سرمشق های ناب می گردد. از همین رو به رسم چند سال اخیر، دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره‌ پاک ائمه‌ معصومین علیهم‌السلام، به‌ ویژه حضرت امام رضا علیه‌السلام، آغاز گردیده، که این گونه اقدامات از روش مناسب مقابله با تهاجم فرهنگی می باشد.
اینجانب ضمن مغتنم شدن فرصت پیش رو در ایام پرفضیلت ماه مبارک رمضان، عموم مردم شریف استان لرستان، به ویژه جوانان و نوجوانان را به شرکت در این دوره از جشنواره بزرگ کتابخوانی رضوی دعوت می نمایم.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]