منو
1399/2/21 يكشنبه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان مطرح کرد؛ اولین گام توسعه، گسترش و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان تصریح کرد: اولین گام توسعه، گسترش و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان در سال جاری به ریاست محمود ثمینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و با حضور فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ احمد حسین فتایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ مریم پور سرتیپ، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی؛ ناهید پرویزپور، مدیرکل امور بانوان؛ قدرت الله فلاح نژاد، مدیرکل دفتر امور شهری استانداری؛ محمدجواد محمدی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛ جعفر طولابی، فرماندار مرکز استان؛ محمد شریفی مقدم، شهردار خرم آباد؛ امید امیدی، معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی؛ حجت الله مومنی، معاون اداره کل آموزش و پرورش استان و سایر اعضاء به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.
 

 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در ابتدای جلسه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و تبریک ولادت امام حسن مجتبی(ع)، اظهار داشت: اگر بناست در هر کشور و جامعه ای امر توسعه، تحقق پیدا کند، اولین گام گسترش و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است. زیرساخت توسعه، گسترش علم و افزایش آگاهی بوده و توسعه علم و آگاهی توأم با توسعه فرهنگی است.
محمود ثمینی ادامه داد: جامعه ای که مردم آن مطلع و کتابخوان باشند به توسعه فرهنگی رسیده اند و این مهم زیرساخت سایر توسعه های اجتماعی سیاسی و عمرانی کشور است.
وی با تأکید بر اهمیت سرمایه گذاری در بخش فرهنگی تصریح کرد: هر چقدر در زمینه کتابخوانی هزینه شود به نوعی سرمایه گذاری است و این امر در نهایت منجر به توسعه همه جانبه استان خواهد شد؛ که به این منظور لازم است از تمام امکانات دولتی و غیر دولتی استفاده شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در پایان افزود: گزارشات ارائه شده در زمینه کتابخوانی در سطح استان به ویژه در ایام قرنطینه بیماری کرونا، خوب و امیدوار کننده بوده و فعالیت های این ایام اداره کل کتابخانه های عمومی استان در بستر فضای مجازی، شایسته تقدیر و تشکر است.

 


مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه ضمن تبریک میلاد با سعادت کریم اهل بیت (ع)، بیان داشت: از اسفند ماه سال جاری همزمان با تعطیلی مدارس و دانشگاه ها، فعالیت فیزیکی کتابخانه های عمومی استان نیز هماهنگ با سراسر کشور جهت قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا تعطیل شده است. با تلاش همکاران ارجمند کتابدار از ابتدای این تعطیلات ناخواسته، فعالیت های فرهنگی در حجم وسیع و گسترده در فضای مجازی آغاز و تا به امروز ادامه دارد.

فرشته طهماسبی ادامه داد: چندین برنامه متنوع فرهنگی به صورت مجازی در دستور کار قرار گرفت که مسابقه نقاشی کرونا را شکست میدهیم و دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی از مهم ترین این برنامه ها بود، که با استقبال خوب هم استانی های عزیز مواجه گردید.
وی گفت: امید است در سال جاری با عنایت مسئولین استان اعتبار مطلوبی به پروژهای ساخت کتابخانه های عمومی به ویژه پروژهای که از درصد پیشرفت بالای برخوردار هستند، تخصیص داده شده تا بزودی شاهد به بهره برداری رسیدن آنها باشیم.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همچنین تامین اعتبار فاز دوم پروژه مقاوم سازی کتابخانه عمومی حضرت مهدی (عج) خرم آباد را نیز خواستار شد.
همکاری دستگاه های اجرایی استان در برگزاری دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی؛ فراهم شدن مقدمات به بهره برداری رسیدن کتابخانه های عمومی استان با درصد پیشرفت فیزیکی بالا از جمله مرکزی، استاد آیتی بروجرد و درجه یک الیگودرز؛ ارائه تفریغ بودجه شهرداری های استان در سال 98 توسط دفتر امور شهری به اداره کل کتابخانه های عمومی از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

 


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]