منو
1399/3/18 یکشنبه به منظور بررسی مشکلات کتابخانه های عمومی انجام شد؛ بازدید نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی از کتابخانه عمومی ابوریحان بیرونی نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با حضور در کتابخانه ابوریحان بیرونی الشتر ضمن دیدار با کتابداران به بررسی مسائل موجود پرداخت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، یحیی ابراهیمی، نماینده مردم شهرستان های سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان سلسله از کتابخانه عمومی  ابوریحان بیرونی شهر الشتر بازدید کرد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سلسله در ابتدای این بازدید ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان، گفت: از آنجای که برگزاری برنامه هایی فرهنگی بسیار متنوع  از جمله نشست های کتاب خوان، نشست های جمع خوانی، قصه گویی برای کودکان، بازدید دانش آموزان مدارس از کتابخانه و حضور کتابداران در مدارس سبب گرایش بیشتر مردم به کتابخانه های عمومی شده است.
شهلا حسنوند ادامه داد: تسریع در ساخت کتابخانه شماره دو شهر الشتر، بازگشایی کتابخانه شهر فیروزآباد، تعین سازکاری برای پرداخت قانون مند تر سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی از شهرداری و استفاده از ظرفیت خیرین از مهمترین خواسته های اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سلسله می باشد.
نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید به اهمیت جایگاه کتاب و کتابخوانی در توسعه جامعه اشاره کرد و بیان داشت: مطالعه از مهمترین رکن فرهنگ بوده و تا زمانی توسعه فرهنگی به حد مطلوب نرسد، پیشرفت و تعالی در جامعه به وقوع نخواهد پیوست.
یحیی ابراهی تصریح کرد: در بحث رفع موانع و توسعه کتابخانه های عمومی تعامل و همفکری نقش کلیدی داشته و این روند زمینه ساز تسریع در ترویج کتاب و کتابخوانی خواهد شد.
وی به بهره برداری رسیدن کتابخانه شماره دو شهر الشتر را از خواسته های بحق مردم به ویژه جوانان دانست و بیان داشت در این راستا آماده هرگونه همکاری می باشد.
گفتنی است نماینده مردم سلسله و دلفان همچنین در نشستی صمیمی با کتابداران به بحث و گفتگو پرداخت.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]