منو
1399/3/20 سه‌شنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوهدشت برگزار شد اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوهدشت در سال جاری با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و سایر اعضاء برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوهدشت در سال جاری به ریاست ماشالله نعمتی، فرماندار و با حضور فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان؛ موسی طولابی، شهردار؛ عیسی طولابی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی؛ عزت جعفری، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ رضا میرزایی، رئیس شورای اسلامی شهر؛ جواد رفیعیان، رئیس اداره آموزش و پرورش کوهدشت و سایر اعضای حقیقی و حقوقی در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ابتدای این جلسه گفت: ایام قرنطینه بیماری کرونا موجب شد تا اهمیت مطالعه به عنوان یکی از بهترین ابزار پر کردن اوقاعت فراغت برای همه گروه های سنی اقشار جامعه مورد توجه قرار گیرد. با برنامه ریزی های صورت گرفته بلافاصله فعالیت های فرهنگی متنوع و متناسب از سوی کتابخانه های عمومی در فضای مجازی آغاز و مورد استقبال مخاطبین قرار گرفت.
فرشته طهماسبی ادامه داد: با توجه به اینکه احتمال می رود تا ریشه کن شدن این بیماری در کشور مدت زمان زیادی در پیش باشد، باید برنامه ریزی متناسب جهت پر کردن اوقات فراغت عموم مردم در زمان خانه نشینی با توجه به زیر ساخت های لازم صورت پذیرد.
وی تصریح کرد: برگزاری دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی به صورت مجازی از برنامه های فرهنگی بود که در این ایام برگزار و مورد استقبال خوب مردم قرار گرفت و به همین منظور مهلت شرکت در این جشنواره تا پایان تیر ماه سال جاری تمدید شد. امید است با توجه به حجم بالای شرکت کنندگان و همچنین تقدیر از برگزیدگان به صورت شهرستانی، بخشی از منابع مالی تامین جوایز برگزیدگان از سوی دستگاه های اجرایی و خیرین شهرستان کوهدشت تامین گردد.
فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوهدشت نیز ضمن تقدیر از حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان جهت حضور در جلسه، بیان داشت: با توجه به اینکه فعالیت های فرهنگی از گستردگی بالای برخوردار بوده، می بایست فعالیت های مهم حوزه کتاب و کتابخوانی در شهرستان اولویت بندی شده تا در جلسات انجمن کتابخانه های عمومی در طول سال مورد بررسی قرار گیرند.
ماشالله نعمتی افزود: یکی از وظایف نهاد های فرهنگی ایجاد همگرایی میان مردم بوده،  از این رو انتظار می رود با توجه به فرهنگ غنی مردم شهرستان کوهدشت، دستگاه های فرهنگی نسبت به برگزاری جشنواره های فرهنگی در شهرستان اهتمام بیشتری داشته باشند.
مشارکت دستگاه های اجرایی در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در فرصت باقی مانده، فراهم نمودن زمینه سیستمی نمودن پرداخت سهم نیم درصد شهرداری و تسریع در تکمیل پروژه های ساخت کتابخانه های عمومی در سطح شهرستان از مهمترین مصوبات این جلسه بود.
گفتنی است پیش از این جلسه فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن بازدید ازکتابخانه های عمومی شهید رجایی و شهدای کوهدشت با فرماندار این شهرستان نیز به دیدار و گفتگو پرداخت.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]