منو
1399/3/21 چهارشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد برگزار شد اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد در سال جاری با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و سایر اعضاء برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد در سال جاری  به ریاست جعفر طولابی، فرماندار و با حضور فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ محمد شریفی مقدم، شهردار خرم آباد؛ کامبیز نورخدایی، معاون فرماندار؛ رضا ماجدی، مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری خرم آباد؛ عباس رضایی، شهردار سپید دشت؛ احمد کاظمی، معاون مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ الهام نظری، رئیس اداره کتابخانه ها و همکاری ها؛ فریده نظریان ذهابی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و سایر اعضا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
 
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ابتدای این جلسه بیان داشت: با توجه به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در کشور بنا به نظر ستاد مبارزه با این بیماری، کتابخانه های عمومی استان لرستان از اسفندماه سال گذشته تعطیل شدند. از اواسط اردیبهشت ماه سال جاری مقدمات بازگشایی کتابخانه های عمومی نظیر رعایت فاصله گذاری اجتماعی، تهیه اقلام بهداشتی و محافظتی جهت کتابداران صورت پذیرفته و این آمادگی وجود دارد با اعلام رسمی از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، کتابخانه های عمومی استان نیز فعالیت عادی خود را از سر گیرند.
فرشته طهماسبی با بیان اینکه کتابخانه های عمومی، گنجینه های ارزشمند علمی و تاریخی هر جامعه هستند، ادامه داد : مطالعه و انس با کتاب در اوقات فراغت اجباری بیماری کرونا برای قشر عظیمی از افراد جامعه کاملاً محسوس بوده که با توجه به تعطیلی کتابخانه های عمومی در این ایام، بلافاصله فعالیت های فرهنگی با محوریت کتاب و کتابخوانی  در بخش های مختلف و در حجم گسترده به صورت مجازی از سوی کتابخانه های عمومی صورت پذیرفته و همچنان در حال انجام می باشد. 
وی همچنین در این جلسه از تعامل و همکاری شهرداری خرم آباد با مجموعه کتابخانه های عمومی تقدیر نمود.

 
فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد نیز اظهار داشت: همانطور که مکرراً بیان شده است پایه و بستر توسعه در جامعه، توسعه فرهنگی بوده و مولفه اصلی فرهنگ، کتاب و کتابخوانی می باشد. بحث ترویج کتاب و کتابخوانی زمانی به نتیجه مطلوب دست می باید که ارتقاء شاخص های نرم افزاری و سخت افزاری این مهم همگام با هم افزایش یابند.
جعفر طولابی ادامه داد: با توجه به محدودیت های مالی، علی رغم همه تلاش های صورت گرفته در شهرستان خرم آباد سرانه کتابخانه های عمومی با توجه به جمعیت شهرستان با استانداردها فاصله دارد؛ استفاده از همه ظرفیت های موجود مانند دستگاه های اجرایی و خیرین در راستای کاهش این فاصله کاملاً ضروری و لازم می باشد.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد در پایان ضمن تقدیر از اقدامات کتابخانه های عمومی، افزود: امید است خیرین گرانقدر همانطور که در سایر حوزه های عام المنفعه از هیچ مساعدتی دریغ ننموده، در حوزه توسعه کتابخانه های عمومی نیز حضور پررنگی داشته باشند.
همچنین در این جلسه محمد شریفی مقدم، شهردار خرم آباد گفت: کتابخانه های عمومی به عنوان پیشانی فرهنگ شهر، همواره به صورت جدی مورد توجه شهرداری خرم آباد بوده است. وضعیت مالی شهرداری خرم آباد به شدت تحت تاثیر شیوع بیماری کرونا قرار گرفته، که امیدواریم با بهتر شدن اوضاع مالی شهرداری، شاهد توسعه همکاری ها با مجموعه کتابخانه های عمومی نیز باشیم.
همکاری دستگاه های اجرایی در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، صدور مجوز توسعه ساختمان کتابخانه حضرت امام جعفر(ع) از سوی شهرداری خرم آباد، رنگ آمیزی کتابخانه شهید رحیمی از سوی شهرداری سپیددشت، ضدعفونی کتابخانه های عمومی از سوی شهرداری ها و اهدای کتاب از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به کتابخانه های عمومی از مهمترین مصوبات این جلسه بود.
گفتنی است پیش از این جلسه فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با جعفر طولابی، فرماندار این شهرستان نیز به دیدار و گفتگو پرداخت.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]