منو
1399/3/24 شنبه فرماندار شهرستان چگنی مطرح کرد؛ آغاز عملیات ساخت کتابخانه عمومی شهر ویسیان در آینده نزدیک قدرت الله ترابی نژاد، فرماندار چگنی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان با اشاره به اتمام روند اداری ساخت کتابخانه شهر ویسیان، از کلنگ زنی این پروژه در آینده نزدیک خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان چگنی در سال جاری به ریاست قدرت الله ترابی نژاد، فرماندار و با حضور فضل الله شیخی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و سایر اعضا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
در ابتدای این جلسه فضل الله شیخی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان و قرائت دستور کار جلسه، گفت: فعالیت های متنوع فرهنگی کتابخانه های عمومی در چند ماهه اخیر به علت شیوع ویروس کرونا و تعطیلی ناخواسته کتابخانه های عمومی در فضای مجازی  با هدف بهینه سازی اوقات فراغت عموم مردم از اسفندماه سال گذشته آغاز و همچنان در حال انجام می باشد. تداوم و کیفیت این برنامه ها نیازمند این است که سایر دستگاه های اجرایی شهرستان و اعضای انجمن با مجموعه کتابخانه های عمومی همکاری داشته باشند.
در ادامه فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نیز ضمن تقدیر از فعالیت های فرهنگی کتابخانه های عمومی به ویژه در ایام قرنطینه، اظهار داشت: برگزاری جشنواره ها و پویش های مختلف فرهنگی با موضوع کتاب و کتابخوانی توسط کتابخانه های عمومی در بستر فضای مجازی اقدامی متناسب و در خور تقدیر است. ادامه اینگونه فعالیت ها زمینه ترویج هرچه بیشتر فرهنگ کتاب و کتابخوانی را فراهم می سازد.
قدرت الله ترابی نژاد در بخش دیگری از سخنانش، تصرح کرد: با پیگیری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان روند ساخت کتابخانه عمومی در شهر ویسیان مراحل پایانی خود را طی می نماید و بزودی کلنگ ساخت این مرکز فرهنگی به عنوان یکی از خواسته های بحق مردم این شهر، به زمین زده خواهد شد.
وی در پایان با بیان اینکه شهر ویسیان از شهرهای بدون کتابخانه کشور می باشد، راه اندازی کتابخانه در این شهر را از اولویت های مهم کاری، در سال جاری دانست.
همکاری دستگاه های اجرایی به ویژه اداره آموزش و پرورش با کتابخانه های عمومی در اجرای جشنواره رضوی، پرداخت بخشی از سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی توسط شهرداری به صورت علی الحساب و برنامه ریزی مراسم کلنگ زنی کتابخانه شهر ویسیان از مهم ترین موارد مطرح شده در این جلسه بود.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]