منو
1399/3/31 شنبه معاون استاندار لرستان مطرح کرد: آسیب‌های اجتماعی از طریق کتاب‌خوانی کاهش می‌یابد معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان گفت: کاهش آسیب‌های اجتماعی از طریق کتابخوانی، یکی از دغدغه مسئولین است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بروجرد در سال جاری به ریاست عبدالرحیم رحیمی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان و با حضور داوود پهلوان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی؛ فرزاد درخشان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ رضا غلام پور، معاون شهردار بروجرد و سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد در این جلسه اظهار کرد: در سالیان گذشته، یکی از نشانه‌های فعال بودن جوانان، حضور در کتابخانه‌ های عمومی شهر بود؛ اتفاقی که به واسطه تغییرات دنیای جدید و گسترش فضای مجازی در زندگی امروز، کم‌رنگ شده است.
عبدالرحیم رحیمی با بیان اینکه کتابخوانی از موثرترین عوامل کاهش آسیب های اجتماعی بوده، ادامه داد: یکی از راهکارهایی که می‌توان در این دوره مردم را به کتابخانه‌ها دعوت کرد، اجرای طرح‌های فرهنگی متناسب با ذائقه مردم امروز و همراه با فناوری‌های نوین است.
وی تصریح کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از طرح‌های و برنامه‌هایی است که با استفاده از این راهکار توانسته بسیاری از مردم را از اقشار و سنین مختلف به کتابخانه‌های سراسر کشور دعوت کند.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی و همچنین اقدامات فرهنگی صورت گرفته در ایام قرنطینه کرونا، گفت: با توجه به شیوع کرونا و تعطیلی کتابخانه های عمومی، پیگیری و دعوت به مشارکت مردم در جشنواره کتابخوانی رضوی بصورت مجازی انجام شده است. تاکنون ۶ هزار نفر در این شهرستان در جشنواره کتابخوانی رضوی ثبت نام کرده اند و شرکت در این جشنواره تا پایان تیرماه تمدید شده است.
داوود پهلوان همچنین یادآور شد: تمهیدات بهداشتی به منظور پیشگیری از کرونا در نظر گرفته شده است که با رعایت آن دستورالمعمل ها، کتابخانه های عمومی از اول تیرماه سال جاری میزبان اعضا و مراجعه کنندگان خواهد بود.
همکاری ادارات شهرستان در برگزاری جشنواره رضوی به ویژه در حوزه تامین بخشی از جوایز برگزیدگان و نامگذاری کتابخانه جدید التاسیس روستای دینار آباد به نام شهید حجت الله ساکی از مهمترین مصوبات این جلسه بود.  

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]