منو
1399/4/2 دوشنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی ازنا برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ازنا به ریاست فرماندار این شهرستان و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان لرستان، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ازنا در سال جاری به ریاست محمد محمدی نژاد، فرماندار و با حضور فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ احمدرضا عابدینی، شهردار؛ میثم دستگردی، رئیس شورای اسلامی شهر؛ میثم زندیه شیرازی، مسئول حراست کتابخانه های عمومی استان؛ مریم ورمزیاری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و سایر اعضای این انجمن با رعایت پروتکل های بهداشتی در فضای باز برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ابتدای این جلسه ضمن تشکر از حمایت های فرماندار از کتابخانه های عمومی، گفت: با توجه به اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر شروع به کار مکان های فرهنگی، کتابخانه های عمومی نیز در سه مرحله باز گشایی شده اند. در مرحله اول و دوم  کتابداران نسبت به آماده سازی بخش های مختلف و ایجاد تغییرات مورد نظر برای بازگشایی جهت حضور اعضاء پرداختند.
فرشته طهماسبی ادامه داد: مرحله سوم که از یکم تیر ماه آغاز شده است، کتابخانه های عمومی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی میزبان اعضاء و مراجعه کنندگان هستند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پروژه ساخت کتابخانه عمومی شهر ازنا، بیان داشت: با رایزنی های صورت گرفته و همکاری خوب مسئولین استانی و شهرستانی، پروژه در مرحله تایید نهایی نقشه های ساختمانی،  تهيه اسناد مناقصه و اخذ پروانه ساختماني براي شروع پروژه می باشد. در سال جاری نیز این پروژه ساخت کتابخانه عمومی دارای ردیف اعتباری مطلوب می باشد.

 

 
فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ازنا نیز در این جلسه بیان داشت: کتاب و کتابخوانی بخش جداناپذیر زندگی جوامع بشری است. ضرورت فراهم نمودن زیر ساخت های لازم جهت بهره جستن از تکنولوژی در راستای توسعه مطالعه مفید، کاملاً محسوس می باشد.
محمد محمدی نژاد با قدرانی از مجموعه کتابخانه های عمومی، تصریح کرد: امید است با در نظر گرفتن همه جوانب و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در زمان بازگشایی کتابخانه های عمومی، سلامت کارکنان و مراجعه کنندگان در معرض خطر نباشد.
در ادامه سایر اعضا به بیان نقطه نظرات خود پیرامون دستور کار جلسه پرداختند و در پایان، همکاری ادارات شهرستان با کتابخانه های عمومی در برگزاری جشنواره رضوی به ویژه تامین جوایز برگزیدگان و سیستمی شدن پرداخت نیم درصد کتابخانه های عمومی از سوی شهرداری به تصویب رسید.
گفتنی است، پیش از این جلسه فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن بازدید از کتابخانه های عمومی امام سجاد(ع) با فرماندار این شهرستان نیز دیدار و گفتگو کرد.

 


 
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]