منو
1399/4/7 شنبه همزمان با دهه کرامت؛ کتابخانه عمومی فرزانگان الیگودرز افتتاح شد همزمان با دهه کرامت، کتابخانه عمومی فرزانگان روستای فرسش شهرستان الیگودرز افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، آیین افتتاحیه کتابخانه عمومی فرزانگان روستای فرسش شهرستان الیگودرز همزمان با دهه کرامت و با حضور حجت الاسلام مهدی سرلک، امام جمعه شهرستان؛ فرشته طهماسبی، مدیر کل کتابخانه های عمومی؛ احمدحسین فتایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ میثم زندیه شیرازی، حراست کتابخانه های عمومی استان؛ وصال اشرفی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان؛ جمعی از روسای ادارات الیگودرز و اهالی روستای فرسش برگزار شد.
 

 
در آئین افتتاحیه این کتابخانه، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان لرستان ضمن خیرمقدم و خوش آمدگویی به حاضرین، اظهار داشت: کتابخانه عمومی فرزانگان روستای فرسش در راستای اشاعه خدمات کتابخانه ای در مناطق محروم روستایی، با مساحتی بالغ بر 200 متر مربع با مشارکت بنیاد علمی قلم چی و برخی از خیران تکمیل و تجهیز شده است.
فرشته طهماسبی افزود: این پروژه دارای بخش های مختلفی همچون بخش امانت، بخش مرجع، بخش کودک، بخش نشریات، سالن مطالعه و نمازخانه می باشد.
وی تصریح کرد: امید است با افتتاح این کتابخانه، شاهد گسترش هرچه بیشتر فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان مردم این منطقه که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی لقب روستای دوست دار کتاب را نیز دریافت کرده، باشیم.

 

 
امام جمعه الیگودرز نیز در این مراسم ضمن تقدیر از همه کسانی که در راه اندازی این کتابخانه نقش داشته اند، بیان داشت: راه اندازی کتابخانه در مناطق روستایی و محروم فرصتی برای تشویق جوانان و نوجوان به سمت مطالعه و کتابخوانی است.
حجت الاسلام مهدی سرلک با بیان اینکه نهادینه سازی فرهنگ مطالعه سبب ترویج ارزش ها بین نسل امروز شده و آنان را در برابر آسیب های اجتماعی مصون می دارد، خاطرنشان کرد: نهادینه سازی فرهنگ مطالعه سلامت روحی جامعه را تضمین می کند. همچنین توجه به مسائل فرهنگی و برنامه ریزی برای نسل جوان لازمه مقابله با توطئه های فرهنگی دشمنان است.
احمد حسین فتایی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در این مراسم ضمن اعلام حمایت از اجرای برنامه های فرهنگی در منطق روستایی، گفت: روستای فرسش به عنوان روستای برتر دوستدار کتاب در کشور شناخته شده و وجود یک کتابخانه و فضای مطالعاتی در این روستا یک ضرورت بود که به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی و با افتتاح این مرکز مرتفع شد.

 

 
گفتنی است قبل از این مراسم فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن بازدید از کتابخانه عمومی امام محمد باقر(ع)، با حضور در دفتر امام جمعه شهرستان الیگودرز با وی دیدار و گفتگو کرد.
  
همچنین در جریان سفر مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به شهرستان الیگودرز، وی با حضور در شهر جدیدالتاسیس چمن سلطان در جلسه ای متشکل از شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و برخی از خیرین  منطقه در خصوص راه اندازی کتابخانه عمومی در شهر چمن سلطان، نیز شرکت نمود.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]