منو
1399/4/7 شنبه به ریاست فرماندار پلدختر؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی پلدختر برگزار شد اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر به ریاست فرماندار این شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر در سال جاری به ریاست حسن رضائیان، فرماندار و با حضور غلامرضا نصیری، رئیس شورای اسلامی شهر؛ علی محمد قهرمانی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی پلدختر و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

 
در ابتدای این جلسه رئیس اداره کتابخانه های عمومی پلدختر ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان، گفت: امروزه کتابخانه های عمومی به جایگاه ای دست یافته اند که در تمامی شرایط حاکم بر جامعه اعم از شرایط عادی و بحرانی همگام با سایر ارگانها به ارائه خدمات به عموم شهروندان می پردازند. نمونه آن شرایط ویژه کشور در چند ماهه گذشته بوده که علیرغم تعطیلی فیزیکی کتابخانه های عمومی، این مراکز فرهنگی رسالت خویش را فراموش ننموده و در این مدت به ارائه فعالیت فرهنگی در بستر فضای مجازی پرداختد.
علی محمد قهرمانی ادامه داد: حاصل این فعالیت های مجازی ارسال 333 اثر در زمینه جشنواره کتابخوانی رضوی، معرفی 47عنوان کتاب بصورت متنی و ویدیویی، 3 نمایشگاه کتاب مجازی ویژه سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)، معرفی و ارسال بیش از 50 اثر تصویری و متنی در زمینه معرفی آداب و سنن بومی شهرستان، نقاشی، حافظ خوانی، شاهنامه خوانی بود.

 

 
فرماندار پلدختر نیز در این جلسه با اشاره به نقش و کارکرد تکنولوژیهای جدید و قدرت رسانه های جمعی در پیشرفت جوامع، گفت: امروزه به علت استفاده فراگیر از تکنولوژی جدید و قدرت و نفوذ رسانه های جمعی به ویژه فضای مجازی، نوعی از انحراف در حوزه مطالعه در جامعه ایجاد شده که مسوولان باید در جهت حفظ فرهنگ مطالعه و کتابخوانی برای افزایش سطح علمی جامعه مسیری درست را طراحی و ترسیم کنند.
حسن رضائیان تصریح کرد: امید است با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به عنوان مجری پروژه ساخت کتابخانه شماره دو پلدختر، موانع موجود در تکمیل این کتابخانه مرتفع گردد.
وی همچنین افزود: یکی از مطالبات به حق کتابخانه های عمومی، پرداخت سهم نیم درصد از محل درآمدهای شهرداری ها است که انتظار می رود  شهرداری پلدختر در کنار سایر رسالت های فرهنگی نسبت به این امر اهتمام جدی داشته باشد.
همکاری دستگاه های اجرایی شهرستان با کتابخانه های عمومی در برگزاری  برنامه های فرهنگی به ویژه جشنواره  کتابخوانی رضوی و سیستمی شدن پرداخت سهم نیم درصد شهرداری  از مهم ترین مصوبات این جلسه بود.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]