منو
1399/4/7 شنبه در بستر فضای مجازی و به صورت ویدیو کنفرانس؛ جلسه ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر کتابخانه های عمومی لرستان برگزار شد جلسه ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان، اولین جلسه شورای امر به‌ معروف و نهی از منکر اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان در سال جاری با حضور حجت الاسلام رمضان تیموری، استاد حوزه و دانشگاه؛ فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی؛ علی بیرانوند، نماینده ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان؛ میثم زندیه شیرازی، مسئول حراست؛ صادق صفی زاده، دبیر شورا؛ جمعی از کارشناسان ستادی و روسای ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.
 

 
حجت الاسلام رمضان تیموری در ابتدای این جلسه از اهتمام کارکنان کتابخانه های عمومی استان نسبت به حوزه امر به معروف و نهی از منکر تقدیر کرد و اظهار داشت: مطالب بیان شده توسط قرآن کریم و اهل بیت (ع)، هموراه بر پایه علم و دانش بوده است، به گونه ای که برخی از این موارد مطرح شده، امروزه توسط دانشمندان به صورت علمی اثبات شده اند.
این استاد حوزه و دانشگاه افزود: امر به معروف و نهی از منکر بر پایه آگاهی و دانایی است. همه افراد جامعه باید علاوه بر داشتن اطلاعات عمومی، در حوزه کاری خود نیز تخصص لازم را داشته باشند و زمانی این مهم تحقق پذیرد، جامعه با سرعت مطلوب به سوی رشد و تعالی پیش می رود.
وی با برشمردن ویژگی های آمرین به معروف بر اساس آیات و روایات برای حاضرین در جلسه، تصریح کرد: مقوله امر به معروف و نهی از منکر در فضای مجازی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

 

 
در این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان نیر با تبریک دهه کرامت، گفت: اهمیت جایگاه امر به معروف در جامعه اسلامی برکسی پوشیده نبوده و این مهم در کشور با همت همه دست اندرکاران به صورت مطلوب در حال انجام می باشد. در بخش نهی از منکر کمبود های وجود داشته و می طلبد با برنامه ریزی های مناسب از جمله آشنایی بیشتر عموم مردم جامعه با بخش های مختلف نهی از منکر، در این خصوص نیز بیش از پیش اهتمام داشته باشیم.
 فرشته طهماسبی افزود: در فعالیت های فرهنگی کتابخانه های عمومی استان همواره توجه ویژه به امر به معروف و نهی از منکر مد نظر بوده و خواهد بود. همواره در طول سال به مناسبت های مختلف مذهبی، برنامه های فرهنگی مختص به امر به معروف و نهی از منکر برگرا می گردد.
مسئول حراست اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان نیز در این جلسه، اظهار داشت: اداره کل کتابخانه های عمومی از اولین دستگاه های اجرایی استان بود که نسبت به تشکیل ستاد امر به معروف و نهی از منکر اقدام داشته و به صورت مرتب و مجزا جلسات این ستاد را با اکثریت اعضاء برگزار می نماید.
میثم زندیه شیرازی همچنین بیان داشت:در همه کار ها همواره باید رعایت تقوا سرلوحه قرار گیرد و خلاقیت مثبت و سازنده در اجرای  امر به معروف و نهی از منکر میزان اثر گذاری این فریضه دینی را چندین برابر خواهد کرد.
در ادامه جلسه، روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان گزارشی از اقدامات و فعالیت های کتابخانه های عمومی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر ارائه کردند و در پایان، راهکارهای چگونگی گسترش امر به معروف و نهی از منکر در کتابخانه های عمومی استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و حاضرین به ارائه دیدگاه های خود در این خصوص پرداختند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]