منو
1399/4/10 سه‌شنبه عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛ کتابخانه های عمومی گنجینه ارزشمند جامعه هستند نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان، کتابخانه های عمومی را گنجینه ارزشمند جامعه دانست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان، فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی به منظور بررسی مشکلات کتابخانه‌های عمومی و تسریع در تکمیل پروژه های کتابخانه ای، با حجت الاسلام محمدرضا مبلغی، نماینده مردم شهرستان‌های کوهدشت و رومشکان و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان های کوهدشت و رومشکان، بیان داشت: کتابخانه های فعال در این دو شهرستان با توجه به سرانه جمعیت جوابگو نبوده و راه اندازی کتابخانه های جدید یکی از خواسته های بحق مردم فرهنگ دوست این دو شهرستان است.
فرشته طهماسبی ادامه داد: سه پروژه ساخت کتابخانه عمومی در این دو شهرستان وجود داشته، که کتابخانه شهید جوزی فر رومشکان در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید. همچنین پروژه ساخت کتابخانه های درجه یک شهر کوهدشت و بخش گراب نیز بالای 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته؛ که تسریع لازم در ساخت این دو کتابخانه توسط دستگاه مجری و ناظر مورد انتظار است.
وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: به برکت نظام مقدس جهموری اسلامی، اقدامات بسیار خوبی در حوزه ترویج کتاب و کتابخوانی و توسعه فیزیکی کتابخانه های عمومی در سطح کشور به خصوص در مناطق محروم انجام شده است. اما تعارضاتی در قانون تاسیس و اداره کتابخانه های عمومی کشور وجود داشته که در برخی از موارد مشکلات و موانع جدی را ایجاد می نماید. امید است این تعارضات قانون با مساعدت نمایندگان محترم مجلس بزودی مرتفع گردد.

 
نماینده مردم کوهدشت و رومشکان نیز در این دیدار بیان داشت: اهمیت کتاب و کتابخوانی تا جایی است که معجزه پیامبر گرامی اسلام (ص) کتاب است. خداوند متعال در قرآن کریم به قلم و به آنچه می نویسند قسم یاد فرموده است.
حجت الاسلام محمد رضا مبلغی کتابخانه های عمومی را گنجینه ارزشمند و گرانبهای جامعه دانست و افزود: در دنیای امروز علی رغم توسعه دنیای مجازی، همچنان کتاب ارزش و جایگاه خود را حفظ نموده و همواره یک منبع قابل اعتماد است.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی فعالیت ها و پیگیری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان را قابل تقدیر دانست و بیان داشت: کتابخانه های عمومی زمینه ایجاد بخشی از شور و نشاط جامعه به ویژه نسل در میان نسل جوان را فراهم می سازند. از همین رو توسعه این مراکز فرهنگی ضرورت دارد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ویژه اعضای محترم کمیسیون فرهنگی ضمن حمایت از برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی، آمادگی لازم در راستای بررسی و مرتفع نمودن موانع توسعه کتاب و کتابخوانی در کشور را دارند.  
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]