منو
1399/4/23 دوشنبه در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری کتابخانه های عمومی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان مطرح شد؛ کتابداران سفیران اجتماعی مبارزه با مواد مخدر هستند در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان بر استفاده از ظرفیت بالای کتابداران به عنوان سفیران اجتماعی مبارزه با مواد مخدر تاکید شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، مراسم امضای تفاهم نامه همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، با حضور فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ محمود آشناگر، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر  و جمعی از کارشناسان دو دستگاه در سالن جلسات اداره کل کتابخانه های عمومی استان لرستان برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در این جلسه با بیان ضرورت توسعه استان به ویژه در بحث فرهنگ، گفت: یکی از رسالت های اصلی کتابخانه های عمومی توسعه مقوله فرهنگ در سطح جامعه است. تعلیم شهروندان آگاه و دانا، قطعاً زمان رسیدن به توسعه فرهنگی را کوتاه تر خواهد کرد.
فرشته طهماسبی خاطر نشان ساخت: اعتیاد معضلی است که علاوه‌ بر فرد معتاد اطرافیان و به ویژه‌ خانواده‌ او را نیز دچار بحران می‌کند. فرد معتاد گرایش خود به خانواده را از دست می‌دهد چرا که تنها به فکر مصرف و رفع وابستگی خود به مواد مخدر است. از همین رو بحث آموزش و آگاهی بسیار مهم می باشد.

 

 
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان نیز ضمن ابراز خرسندی از توسعه همکاری با کتابخانه های عمومی، بیان داشت: کاهش جرم و بزهکاری در کشور مستلزم برنامه ریزی دقیق می باشد. تحقق این مهم می طلبد همه دستگاه های مرتبط از حداکثر ظرفیت خود استفاده نمایند.
محمود آشناگر با بیان نقش مهم کتابخانه های عمومی در کاهش معضلات اجتماعی به ویژه اعتیاد، افزود: از آنجای که کتابخانه های عمومی پایگاه اجتماعی جامعه هستند، می توان از ظرفیت بالای کتابداران کتابخانه های عمومی استان به عنوان سفیران اجتماعی مبارزه با مواد مخدر بهره برد.
در پایان این مراسم، تفاهم نامه همکاری مشترک میان اداره کل کتابخانه های عمومی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان به امضای طرفین رسید.
اجرای برنامه‌های پیشگیرانه، اطلاع‌رسانی، آگاه‌سازی به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی؛ ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین تمام اقشار جامعه علی الخصوص اقشار محروم، کم توان و ناتوان؛ ارائه آموزش‌های عمومی درحوزه آسیب‌های اجتماعی در فضای کتابخانه های استان؛ از مهمترین مفاد این تفاهم نامه همکاری مشترک است.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]