منو
1399/5/4 شنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خبر داد؛ افتتاح 5 باب کتابخانه عمومی در لرستان تا پایان سال جاری مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان از به بهره برداری رسیدن 5 باب کتابخانه عمومی تا پایان سال جاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان در سال جاری به ریاست محمود ثمینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و با حضور فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ مریم پورسرتیپ، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری؛ علی نیک سرشت، معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ حسین زرینجویی، معاون شهردار خرم آباد؛ وحید کرم الهی، رئیس اداره فنی راه و شهرسازی لرستان و سایر اعضا در سالن جلسات استانداری برگزار شد.
 

 
در ابتدای این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن معرفی کتاب منشور عقايد اماميه نوشته حضرت آیت الله جعفر سبحانی برای حاضرین، بیان داشت: با عنایت به کثرت پروژه های ساخت کتابخانه عمومی در سطح استان با درصد پیشرفت فیزیکی بالا، پیگیری های جدی در این زمینه صورت پذیرفته است. بر اساس برنامه ریزی های انجام شده در سال جاری حداقل پنج کتابخانه عمومی در استان به بهره برداری خواهد رسید که از این مجموع سه طرح در شهرستان بروجرد، یک پروژه در شهرستان الیگودرز و دیگری در شهرستان رومشکان می باشد.
فرشته طهماسبی با بیان اینکه دستگاه های مجری این طرح های عمرانی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و راه و شهرسازی هستند، اظهار داشت: در صورت تحقق اعتبارات سال جاری برای اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان سالی پرافتتاح در پیش خواهد بود.
وی همچنین در این جلسه گفت: اداره کل کتابخانه های عمومی در بحث مقابله با بیماری کرونا متقبل هزینه های مضاعفی در راستای تامین اقلام بهداشتی و ضدعفونی کردن کتابخانه های عمومی شده است که امید است شهرداری های استان بیش از پیش در پرداخت سهم نیم درصد همکاری لازم را داشته باشند.

 


 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان نیز در این جلسه گفت: نقش کتابخانه ها در توسعه فرهنگی جوامع بسیار مهم است. از این رو سرعت بخشی به امورات مربوط به کتابخانه ها در اولویت قرار گیرد .
محمود ثمینی ضمن اشاره به فرهنگ غنی مردم لرستان افزود: اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به آحاد جامعه زمینه بروز رسانی اطلاعات مردم در تمامی امور را فراهم می کند و ایجاد کتابخانه ها یکی از مهمترین اقدامات در این رابطه است .
معاون استاندار لرستان با بیان اینکه دانایی، توانایی می آورد، تصریح کرد: تاکنون اقدامات خوبی برای ایجاد کتابخانه های عمومی در مناطق مختلف شهری و روستایی استان انجام شده است که امید است این روند در سال جاری نیز دنبال شود.
واگذاری ساختمان توسط شهرداری خرم آباد جهت راه اندازی کتابخانه حداکثر تا دو هفته آینده، مشخص شدن زمان دقیق تحویل پروژه های کتابخانه ای به اداره کل کتابخانه ها جهت برنامه ریزی افتتاحیه و مشارکت دستگاه های اجرایی در تامین بخشی از جوایز دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

  
گفتنی است در پایان این جلسه مدیرکل کل کتابخانه های عمومی استان با حضور در میان اصحاب رسانه، پاسخگوی سوالات آنان بود.
 
 
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]