منو
1399/5/5 يكشنبه مرتضی محمودوند مطرح کرد؛ پیگیری رفع موانع توسعه کتابخانه‌های عمومی در مجلس شورای اسلامی در دیدار مدیر کل کتابخانه های عمومی لرستان با نماینده مردم شهرستان های خرم آباد و چگنی مسائل و مشکلات حوزه کتاب و کتابخانه ها بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان، فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان به منظور بررسی مشکلات کتابخانه‌های عمومی با مرتضی محمودوند، نماینده مردم شهرستان‌های خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
در ابتدای این دیدار مدیرکل کل کتابخانه های عمومی لرستان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان های خرم آباد و چگنی، گفت: در چند سال اخیر کتابخانه های عمومی علاوه بر انجام رسالت اصلی خود، میزبان صد ها برنامه های فرهنگی متنوع برای اقشار مختلف جامعه به ویژه برای قشر کودک و نوجوان بوده اند. امروزه کتابخانه های عمومی پاتوق فرهنگی مناطق و شهرها هستند.
فرشته طهماسبی ادامه داد: وجود برخی نواقص در قانون نهاد کتابخانه های عمومی کشور، متاسفانه در پاره ای از موارد توسعه کتابخانه های عمومی و برگزاری فعالیت های فرهنگی  را با مشکلات جدی روبرو نموده است. به همین منظور امید است با مساعدت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در آینده نزدیک شاهد اصلاح و رفع موانع قانونی در مسیر توسعه کتابخانه های عمومی باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنانش به روند ساخت کتابخانه مرکزی خرم آباد اشاره نموده و بیان داشت: پیگیری های ویژه ای در این زمینه صورت پذیرفته است که بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و با مساعدت مسئولین استان با تصویب اعتبار یکصد میلیارد ریالی در سال جاری، حداقل یک فاز از این کتابخانه در آینده نزدیک  به بهره برداری خواهد رسید.
نماینده مردم شهرستان های خرم آباد و چگنی نیز در این دیدار با بیان اینکه مطالعه مفید در هدایت جامعه به سوی رشد و تعالی نقشی سازنده دارد، اظهار داشت: کتاب و  کتابخوانی به عنوان یکی از دغدغه های فرهنگی کشور، همیشه مورد نظر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بوده که باید به صورت ویژه مورد توجه  مسئولان قرار گیرد.
مرتضی محمودوند توسعه کتابخانه های عمومی را از ارکان اصلی توسعه فرهنگی در سطح کشور دانست و افزود: کتابداران به عنوان مشاوری امین در سوق دادن افراد جامعه جهت حضور در کتابخانه های عمومی نقش بسزای دارند و به همین علت انتظار می رود این قشر خدوم فرهنگی در راستای معرفی کتب ارزشمند به ویژه کتب حوزه های دین و دفاع مقدس اهتمام بیشتری داشته باشند.
این نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان ساخت: بزودی رفع موانع و مشکلات کتابخانه های عمومی در  مجمع نمایندگان استان لرستان  و همچنین در مجلس شورای اسلامی به صورت ویژه پیگری خواهد شد.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]