منو
1399/5/6 دوشنبه رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد؛ آمادگی مجمع نمایندگان استان لرستان برای حمایت قانونی از نهاد کتابخانه عمومی کشور در مجلس رئیس مجمع نمایندگان لرستان در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی، بر لزوم حمایت قانونی این مجمع از نهاد کتابخانه‌های عمومی در راستای رفع موانع توسعه، تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان، فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان به منظور بررسی مشکلات کتابخانه‌های عمومی با سید حمیدرضا کاظمی، نماینده مردم شهرستان‌ پلدختر در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان، دیدار و گفتگو کرد.
نماینده مردم شهرستان‌ پلدختر در مجلس شورای اسلامی در این دیدار بیان داشت: دین مبین اسلام همواره برای کتاب، مطالعه، کتابخوانی وکسب علم و دانش، ارزش و جایگاه خاصی قائل شده است تا جایی که اولین آیه نازل شده بر پیامبر اسلام (ص) با کلمه خواندن«اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی خَلَقَ» شروع می شود.
سید حمید رضا کاظمی با بیان اینکه فعالیت ها و پیگیری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان لرستان قابل تقدیر است،  ادامه داد: توجه به کتاب و کتابخوانی یکی از دغدغه های مهم رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) است و ایشان همواره توجه جدی به کتاب و فرهنگ مطالعه داشته اند، قرار گرفتن بیانات و رهنمودهای معظم له در سرلوحه برنامه ریزی های این مقوله، قطعاٌ موجب موفقیت و پیشرفت های چشمگیر خواهد شد.
رئیس مجمع نمایندگان استان لرستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت حمایت از برنامه های فرهنگی و کتابخوانی در کتابخانه های عمومی، اظهار داشت: از آنجای که کتابخانه های موجود در شهرستان پلدختر جوابگوی نیاز مردم به ویژه قشر جوان نبوده، در تکمیل پروژه کتابخانه در دست ساخت شهرستان می بایست تسریع لازم از سوی دستگاه های مرتبط صورت پذیرد.
وی با بیان اینکه در کمیته برنامه ریزی اعتبار مطلوبی برای پروژه کتابخانه شماره دو پلدختر در نظر گرفته خواهد شد، افزود: بنده و سایر همکاران در مجمع نمایندگان استان لرستان نیز آماده هرگونه حمایت قانونی در راستای رفع موانع و مشکلات نهاد کتابخانه های عمومی کشور، خواهیم بود.
در  این دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان نیز ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر، گفت: کتابخانه های عمومی علاوه بر رسالت اصلی خود، فعالیت های فرهنگی، آموزشی و عام المنفعه متعدد دیگری را نیز انجام می دهند. به صورتی که در جریان سیل سال گذشته، کتابخانه های عمومی بلافاصله به یاری مردم سیل زده شتافته و علاوه بر کمک رسانی اولیه، در طول سال ده ها برنامه فرهنگی درمناطق آسیب دیده برگزار نموده است.
فرشته طهماسبی تصریح کرد: برخی از ابهامات و نواقص قانونی، نهاد کتابخانه های عمومی کشور را در مسیر توسعه خود به ویژه در بحث اعتبارات با مشکلات جدی روبرو نموده است؛ که امید است با عنایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی این موانع مرتفع شوند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]