منو
1399/5/8 چهارشنبه نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛ توسعه کتابخانه های عمومی کاهش معضلات اجتماعی را به دنبال خواهد داشت نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در جریان بازدید از پروژه ساخت کتابخانه های استاد آیتی و شهید باهنر بروجرد، توسعه کتابخانه های عمومی را یکی از راهکارهای کاهش معضلات اجتماعی بیان کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، عباس گودرزی، نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس کمیسیون اجتماعی به همراه فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ احمد حسین فتایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ میثم زندیه شیرازی، مسئول حراست کتابخانه های عمومی استان؛ داوود پهلوان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد از دو پروژه ساخت کتابخانه های عمومی استاد آیتی و شهید باهنر این شهرستان بازدید نموده و از نزدیک در جریان امور قرار گرفت.
 

 
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در این بازدید بیان داشت: دین مبین اسلام به کتاب و کتابخوانی توجه و اهمیت ویژه ای قائل است. علما و بزرگان ما در تمامی مراحل زندگی خود به مطالعه مشغول بوده و بر این امر تاکید داشته اند.
عباس گودرزی افزود: گاهی مطالعه یک کتاب مسیر زندگی انسان را دگرگون ساخته و سرنوشت وی را تغییر می دهد. توسعه کتابخانه های عمومی یکی از بهترین راهکارهای کاهش های معضلات اجتماعی در کشور می باشد. از همین رو ضرورت دارد مسئولین امر در خصوص ترویج فرهنگ مطالعه و سهولت دسترسی عموم مردم  به کتابخانه ها اهتمام بیشتری داشته باشند.
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی با بیان اینکه رفع موانع توسعه کتابخانه های عمومی را در مجلس شورای اسلامی پیگیری خواهد نمود، تصریح کرد: افتتاح کتابخانه درجه یک استاد آیتی مهمترین مطالبه فرهنگی مردم شهرستان است که باید با حمایت مسئولین استان و تلاش مسئولین شهرستان هرچه زودتر به بهره برداری برسد.

 

 
مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان نیز در این بازدید گفت: عملیات ساخت کتابخانه درجه یک عمومی استاد آیتی  بروجرد در زمینی به مساحت ۲۲۵۷ متر مربع از چند سال قبل آغاز و مراحل پایانی خود را سپری نموده و با نصب چیلر به پایان می رسد. کتابخانه شهید باهنر نیز در زمینی به مساحت 800 مترمربع در حال ساخت بوده و در حال حاضر 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
فرشته طهماسبی ادامه داد: بر اساس قول اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مجری این دو پروژه در سال جاری عملیات ساخت کتابخانه های مذکور  پایان یافته و تحویل بهره بردار خواهد شد. نهاد کتابخانه های عمومی  نیز به عنوان بهره بردار بلافاصله نسبت به تجهیز و افتتاح آنها اقدام خواهد نمود.
وی همچنین در این بازدید ضمن برشمردن برخی از نواقص قانونی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، از عباس گودرزی، نماینده مردم بروجرد درخواست نموده در این خصوص همکاری لازم را در مجلس شورای اسلامی داشته باشد. 

 


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]