منو
1399/5/8 چهارشنبه با هدف بررسی راه‌حل‌های رفع مشکلات کتابخانه های عمومی انجام شد؛ دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان با نماینده مجلس شورای اسلامی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان با نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان، فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان به همراه میثم زندیه شیرازی، مسول حراست کتابخانه های عمومی و داوود پهلوان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان با فاطمه مقصودی، نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی دیدار و در زمینه راه حل‌های قانونی ممکن برای رفع مشکلات بودجه ای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و گسترش زیرساخت‌های کتابخانه ای در استان گفتگو کرد.
 

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در این دیدار اظهار داشت: مقوله کتاب و کتابخوانی اصلی ترین بخش فرهنگ است. ایجاد زیر ساخت و توسعه فرهنگی در جوامع با کتاب و کتابخوانی رابطه مستقیم دارد.

فاطمه مقصودی با بیان اینکه علی رغم گستردگی فضای مجازی، مطالعه کتاب کاغذی همچنان جایگاه خود را  میان عموم مردم حفظ نموده است، گفت: ترویج مطالعه می بایست در مرحله اول میان اعضای خانواده  به ویژه کودک و نوجوانان رواج یافته و  نهادینه شود.
عضو کمیسیون داخلی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همه نهاد ها و دستگاه به خصوص صدا و سیما و شهرداری ها، می بایست در ترویج کتاب و کتابخوانی و گرایش هرچه بیشتر مردم به مطالعه، نهاد کتابخانه های عمومی را یاری نمایند. همچنین ضرورت دارد واحد درسی مرتبط با کتاب نیز در همه مقاطع تحصیلی گنجانیده شود.
مقصودی در پایان با استقبال از برگزاری نشست مشترک مجمع نمایندگان استان با مسئولان نهاد کتابخانه های عمومی کشور، تصریح کرد: در این نشست معضلات و مشکلات قانونی نهاد به صورت دقیق بررسی و نسبت به مرتفع شدن آنان اقدام خواهد شد.

 

 
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این دیدار ضمن تبریک مجدد انتخاب فاطمه مقصودی به عنوان اولین نماینده بانوی استان لرستان در مجلس شورای اسلامی، گفت: در حال حاضر 5 باب کتابخانه نهادی و 7 باب کتابخانه مشارکتی در شهرستان بروجرد وجود داشته که مشغول خدمت رسانی به مردم فرهنگ دوست این شهرستان هستند.
فرشته طهماسبی ضمن بیان خلاصه ای از اقدامات کتابخانه های عمومی استان، ادامه داد: بروجرد مهد عالمان و فرزانگان بوده و توسعه کتابخانه های عمومی در این شهرستان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از همین رو سه پروژه ساخت کتابخانه عمومی در بروجرد وجود داشته که بر اساس قول دستگاه های مجری این پروژه ها تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهند رسید.
وی همچنین در پایان رویکرد نمایندگان استان را در مجلس شورای اسلامی نسبت به کتاب و کتابخوانی بسیار مثبت دانست و افزود: امید است بزودی با اصلاح قانون شاهد رفع موانع و مشکلات کتابخانه های عمومی باشیم.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]