منو
1399/5/21 سه‌شنبه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان مطرح کرد؛ ترویج کتابخوانی فرایند گسترده‌ای است که باید هدف گذاری شود معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان، ترویج کتابخوانی را فرایندی گسترده‌ای دانست که باید هدف گذاری شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان در سال جاری به ریاست محمود ثمینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و با حضور فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ عبدالرحیم رحیمی، فرماندار بروجرد؛ مجتبی بیرانوند، فرماندار دورود؛ شریف خسروی، فرماندار سلسله؛ مریم پور سرتیپ، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی؛ ناهید پرویزپور، مدیرکل امور بانوان؛ محمدجواد محمدی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛ رضا نیازی، معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ وحید کرم الهی، معاون فنی اداره  کل راه و شهرسازی؛ اصغر بیرانوند، معاون فرماندار الیگودرز؛ محمد آزادبخت، معاون فرماندار کوهدشت و سایر اعضا به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.
 

 
 معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان در این جلسه با تقدیر از فعالین حوزه کتاب و اشاره به قرار گرفتن در آستانه ماه محرم الحرام، گفت : حضرت اباعبدالله الحسین (ع) شهید راه امر به معروف و نهی از منکر است و جان خود را در راه مقابله با جهل و نادانی فدا کرده است. لذا بمنظور تحقق منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، باید تلاش کرده اهداف عاشورا را مطلوب تبیین کنیم و به معنای واقعی طبق فرموده حضرت امام (ره)، اسلام ناب محمدی را به جامعه و جهان معرفی کنیم.
محمود ثمینی تصریح کرد: باید تلاش کنیم اطلاعات و آگاهی مردم را با کتاب به عنوان ابزاری قدرتمند در این زمینه افزایش دهیم.
معاون استاندار لرستان با اشاره به ظرفیت فضای مجازی بیان داشت: استفاده صحیح از این ظرفیت، فرصت مناسبی برای تبلیغ و ترویج منویات رهبر معظم انقلاب و مقابله با جهل و تزویر و دین ستیزی است.  
وی از کتاب به‌ عنوان میراث ماندگار بشر نام برد و گفت: انجمن کتابخانه های عمومی با پیگیری‌های لازم و تامین کتاب، نیاز مردم را در این رابطه برطرف نموده و زمینه تشویق مردم و ترویج کتابخوانی را فراهم کنند .ترویج کتابخوانی، کار فرهنگی بسیار بزرگ و فرایند گسترده‌ای است که باید هدف گذاری شده تا با پیگیری به یک کار ماندگار تبدیل شود.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان در ادامه بر ضرورت استفاده از ظرفیت خیرین در توسعه کتابخانه های عمومی تاکید کرد و گفت: اگرچه در بیشتر مناطق کتابخانه‌ها دایر شده و فعال هستند اما نباید فقط به امید اعتبارات دولتی ماند و لازم است برای توسعه و گسترش امر کتابخوانی از ظرفیت خیرین استفاده شود.
ثمینی در پایان خواستار همکاری بیشتر فرمانداران، روحانیون، ائمه جمعه، اصحاب رسانه و سایر مسئولین در زمینه ایجاد و توسعه فضای کتابخانه های عمومی نیز شد.

 

 
مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان نیز در این جلسه اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا در کشور خدمت رسانی کتابخانه های عمومی را به مردم به صورت فیزیکی با محدودیت های مواجه کرده است. به همین منظور از روزهای اولیه شیوع این بیماری و تعطیلی کتابخانه های عمومی، فعالیت های مجازی مرتبط با حوزه کتاب و کتابخوانی به همت کتابداران در فضای مجازی به صورت گسترده انجام شده و تا به امروز نیز ادامه دارد.
فرشته طهماسبی ادامه داد: برگزاری دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی از مهمترین فعالیت های فرهنگی در این ایام بود که به علت استقبال خوب مردم در دو مرحله مهلت شرکت در جشنواره تمدید شد و بزودی برگزیدگان بخش های مختلف آن معرفی و تقدیر خواهند شد.
وی در بخش دیگری از سخنانش بیان داشت: با توجه به تراکم و تعداد بالای جمعیت روستایی استان، راه اندازی کتابخانه های سیار در لرستان بسیار ضرورت دارد. از این رو امید است سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در تامین اعتبار خرید خودرو کتابخانه سیار در سال جاری مساعدت لازم را داشته باشد.
استفاده از ظرفیت ادارات و خیرین در توسعه کتابخانه های عمومی، مشارکت دستگاه های اجرایی استان در برگزاری برنامه های فرهنگی با کتابخانه های عمومی به ویژه برنامه های ماه محرم و فراهم شدن زمینه ایجاد کتابخانه سیار در استان از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

 


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]