منو
1399/6/2 يكشنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان خبر داد؛ لرستان میزبان نخستین سوگواره مجازی می شود مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان از میزبانی محفل ادبی افلاک لرستان در نخستین سوگواره مجازی «ده شب، ده محفل» همزمان با چهارمین شب محرم الحرام خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این خصوص گفت: نخستین سوگواره مجازی محافل ادبی با محوریت شورای ادبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور و محافل ادبی استان ها برگزار می شود. این جلسات در قالب نشست های عصر شعر به صورت روزانه با حضور سه استان از طریق اسکای روم برگزار خواهد شد.
فرشته طهماسبی ادامه داد: همزمان با چهارمین شب از ماه محرم (4 شهریورماه)،  از ساعت  ۱۷الی ۱۹ محفل ادبی افلاک لرستان با حضور برخی از شاعران سرشناس استان، میزبان این سوگواره بوده و شعر های آیینی خوانش خواهد شد.
وی با اینکه مداحی بومی لرستان از قسمت های ویژه سوگواره شب چهارم نیز خواهد بود، افزود: علاقه مندان می توانند از طریق  لینک www.skyroom.online/ch/tehranpl.ir/mahafel   و انتخاب گزینه مهمان در این نشست شرکت کنند.
گفتنی است، به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از جریان‌های اصیل ادبی، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با همراهی جمعی از استادان عرصه شعر و ادب، به تشکیل و راه‌اندازی محافل ادبی در سراسر کشور، با محوریت کتابخانه‌های عمومی اقدام کرد. نهادینه کردن فرهنگ مشارکت عمومی جهت انجام فعالیت‌های ادبی در کتابخانه‌ها و تمهید زمینه اعتلای آن، تقویت و راه‌اندازی محفل های ادبی در کتابخانه‌های عمومی جهت ایجاد انگیزه نسبت به شعر و ادبیات فارسی و همچنین ساماندهی نیروهای متعهد و متخصص ادبی به منظور ایجاد تحول فرهنگی در خدمات کتابخانه‌ها از مهم ترین اهداف نهاد برای تشکیل محافل ادبی در کتابخانه های عمومی است.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]