منو
1399/6/5 چهارشنبه در چهارمین شب از برگزاری نخستین سوگواره مجازی محافل ادبی صورت پذیرفت؛ محفل ادبی افلاک لرستان میزبان برنامه «ده شب ده محفل» شد همزمان با چهارمین شب از برگزاری نخستین سوگواره مجازی محافل ادبی با عنوان «ده شب ده محفل»، محفل ادبی افلاک استان لرستان میزبان این برنامه شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، در چهارمین شب از برگزاری نخستین سوگواره مجازی محافل ادبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور با عنوان «ده شب ده محفل»، محفل ادبی افلاک استان لرستان به صورت مشترک با استان های مازندران، خراسان شمالی و قزوین میزبان این برنامه بود. این نشست در قالب عصر شعر با حضور برخی از شاعران بومی استان برگزار و از طریق اسکای روم پخش شد.
در محفل ادبی افلاک لرستان محمد تقی عزیزیان، به عنوان دبیر محفل قطعه شعری از مجموعه سروده های خود با عنوان «گل ها همه داوودی هستند»، مهران فلاح و محمدرضا مختاری از شاعران جوان و خوش ذوق لرستانی اشعار خود را با موضوع محرم برای ببیندگان خوانش کردند.
پخش کلیپ آیین «گل مالی» مردم لرستان در روز عاشورا و همچنین صحنه شهادت حضرت قاسم (ع) در تعزیه اعظم لرستان از دیگر قسمت های این برنامه بود که مورد توجه مخاطبین قرار گرفت.
گفتنی است، به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از جریان‌های اصیل ادبی، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با همراهی جمعی از استادان عرصه شعر و ادب، به تشکیل و راه‌اندازی محافل ادبی در سراسر کشور، با محوریت کتابخانه‌های عمومی اقدام کرد. نهادینه کردن فرهنگ مشارکت عمومی جهت انجام فعالیت‌های ادبی در کتابخانه‌ها و تمهید زمینه اعتلای آن، تقویت و راه‌اندازی محفل های ادبی در کتابخانه‌های عمومی جهت ایجاد انگیزه نسبت به شعر و ادبیات فارسی و همچنین ساماندهی نیروهای متعهد و متخصص ادبی به منظور ایجاد تحول فرهنگی در خدمات کتابخانه‌ها از مهم ترین اهداف نهاد برای تشکیل محافل ادبی در کتابخانه های عمومی است. 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]