منو
1399/6/6 پنجشنبه همزمان با هفته دولت انجام شد؛ آغاز مراحل پروژه ساخت کتابخانه شهر ویسیان همزمان با گرامیداشت هفته دولت کلنگ ساخت کتابخانه شهر ویسیان با حضور جمعی از مسئولین استان لرستان به زمین زده شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، مراسم کلنگ زنی پروژه ساخت اولین کتابخانه شهر ویسیان از توابع شهرستان چگنی با حضور سمانه حسن پور، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی؛ فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ قدرت الله ترابی نژاد، فرماندار چگنی؛ صالح کشوری، بخشدار ویسیان؛ فضل الله شیخی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان چگنی و جمعی از مسئولان محلی برگزار شد.
 

 
مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در ابتدای این مراسم ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت امام حسین (ع) و شهدای دشت کربلا و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، گفت: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی مهمترین اولویت کاری کتابخانه های عمومی است. در دوره مدیریت فعلی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، توسعه کتاب و کتابخوانی در مناطق محروم و کم تر توسعه با نگاه ویژه ای دنبال می شود.
فرشته طهماسبی به شهرهای بدون کتابخانه در استان اشاره کرد و افزود: ایجاد کتابخانه عمومی در شهر ویسیان با جمعیت قابل توجه و همچنین وجود تعداد بالای روستاهای اطراف آن بسیار ضروری و یکی از خواسته های بحق مردم این منطقه است. از همین رو با پیگیری های صورت گرفته و مساعدت مجموعه مدیریت استان، با یاری خداوند متعال امروز آغاز ساخت کتابخانه در شهر ویسیان آغاز خواهد شد.
وی بیان داشت: امید است با به بهره برداری رسیدن این پروژه در زمان مقرر، آمار شهرهای بدون کتابخانه عمومی استان کاهش یافته و مردم منطقه از امکانات این مرکز فرهنگی بهره مند شوند.

 

 
در ادامه قدرت الله ترابی نژاد، فرماندار شهرستان چگنی عنوان داشت: ضرورت راه اندازی کتابخانه در شهر ویسیان کاملا ملموس می باشد و در همین خصوص با اقدامات شایسته اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان مراحل ساخت کتابخانه در این شهر فراهم شده است.
قدرت الله ترابی نژاد افزود: بر روند ساخت کتابخانه شهر ویسیان به صورت ویژه نظارت خواهد شد تا بدین صورت از ایجاد وقفه و ایجاد موانع احتمالی این پروژه جلوگیری شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز در این مراسم، اظهار داشت: اولویت مجموعه مدیریت استان، ایجاد زیر ساخت های توسعه است. کتابخانه های عمومی از ارکان اصلی فرهنگ هستند و فرهنگ از ارکان اصلی زیر ساخت توسعه محسوب می شود.
سمانه حسن پور تصریح کرد: کتابخانه عمومی شهر ویسیان با اعتبار اولیه ای بالغ بر 25 میلیارد ریال در زمینی به مساحت هفتصد متر مربع ساخته خواهد شد.

  
گفتنی است پیش از این مراسم فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با حضور در دهستان تشکن شهرستان چگنی که به دعوت اهالی منطقه انجام شده بود، از ظرفیت های راه اندازی کتابخانه در این دهستان بازدید نمود. 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]