منو
1399/6/10 دوشنبه در بستر فضای مجازی انجام شد؛ برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی لرستان در دهه اول ماه محرم کتابخانه های عمومی استان لرستان با اجرای برنامه های فرهنگی در دهه اول ماه محرم به صورت مجازی میزبان مخاطبان بودند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان، همزمان با دهه اول ماه محرم و ایام سوگواری حضرت امام حسین (علیه السلام) و شهدای دشت کربلا، ویژه برنامه‌های متنوع فرهنگی به همت کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان با توجه به شیوع بیماری کرونا در بستر فضای مجازی برگزار شد و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.
برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی شهرستان کوهدشت
ویژه برنامه «فهم عاشورایی با یار مهربان» با حضو داریوش جعفری، نویسنده حوزه ادبیات کودک و نوجوان برگزار و کتب چاپ شده با موضوع عاشورایی در این حوزه مورد بررسی قرار گرفت. این برنامه از طریق صفحه کتابخانه های عمومی شهرستان کوهدشت «@kohdashtpl» در شبکه اجتماعی اینستاگرام پخش شد.

  
«بحث و بررسی قیام عاشورا» با حضور حجت الاسلام باقر رجبی از طلاب حوزه علمیه، قصه گویی از کتاب «روایت اشک و ستاره ها» توسط محمد معین نوری از اعضای کودک کتابخانه و شعر خوانی از کتاب «کنگره شعر عاشورایی» توسط سید رضا موسوی، شاعر و مداح بومی از دیگر برنامه های اجراء شده شهرستان کوهدشت بود.
این برنامه ها از طریق صفحه کتابخانه عمومی امام زاده محمد(ع) شهرستان کوهدشت «@lib_ememzadeh_darbghonbad» در شبکه اجتماعی اینستاگرام پخش شد.

 

 
ویژه برنامه عاشورا شناسی کتابخانه های عمومی شهرستان دلفان
در این مراسم حجت الاسلام علی شاهیوندی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی دلفان با اشاره به احادیث و روایت به توصیف واقعه عاشورا پرداخت. این برنامه از طریق صفحه کتابخانه عمومی شهید نواب صفوی شهرستان «@lib_navabsafavi_nurabad» در شبکه اجتماعی اینستاگرام پخش شد. 
برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر
 برگزاری ویژه برنامه های «بررسی واقعه کربلا» با حضور حجت الاسلام سید محسن موسوی، امام جمعه پلدختر و    « امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه امام حسین(ع)» با حضور حجت الاسلام حسن رضایی، امام جمعه معمولان در دهه اول ماه محرم از برنامه های فرهنگی شهرستان پلدختر بود که از از طریق صفحه کتابخانه های عمومی شهرستان «@poldokhtar_public_library» در شبکه اجتماعی اینستاگرام پخش شد.

 

 
ویژه برنامه مرثیه سرایی بومی کتابخانه های عمومی شهرستان سلسله
در این مراسم عبدالعلی علی نیا و وحید علی نیا از شاعران و مرثیه سرایان بومی شهرستان به شعر خوانی و ذکر مصیبت به زبان بومی پرداختند. این برنامه از طریق صفحه کتابخانه عمومی ابوریحان بیرونی شهرستان «@lib_abouryhan_aleshtar» در شبکه اجتماعی اینستاگرام پخش شد.

  
 ویژه برنامه «تحلیل زیارت عاشورا» در شهرستان ازنا
در این مراسم حجت الاسلام علی طرفی، از طلاب حوزه علمیه با اشاره به روایات و مستندات  تاریخی  به تحلیل زیارت عاشورا پرداخت. این برنامه از طریق صفحه کتابخانه های عمومی شهرستان  « @aznapl»  در شبکه اجتماعی اینستاگرام پخش شد.

 

 
برگزاری عصر شعر عاشورایی در شهرستان دورود
در این مراسم حجت الاسلام سید غلام عباس حسینی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی دورود؛ حجت الاسلام محمد حسن پور، مسئول کانون فرهنگی زندان شهرستان و عیسی قائدرحمتی از شاعران بومی به خوانش اشعار عاشورایی پرداختند. این برنامه از طریق صفحه کتابخانه های عمومی شهرستان « @doroudpl» در شبکه اجتماعی اینستاگرام پخش شد.

 
 
میزبانی محفل ادبی افلاک لرستان از برنامه «ده شب ده محفل»
در چهارمین شب از برگزاری نخستین سوگواره مجازی محافل ادبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور با عنوان «ده شب ده محفل»، محفل ادبی افلاک استان لرستان به صورت مشترک با استان های مازندران، خراسان شمالی و قزوین میزبان این برنامه بود. این نشست در قالب عصر شعر با حضور برخی از شاعران بومی استان برگزار و از طریق اسکای روم پخش شد.
در محفل ادبی افلاک لرستان محمد تقی عزیزیان، به عنوان دبیر محفل قطعه شعری از مجموعه سروده های خود با عنوان «گل ها همه داوودی هستند» و مهران فلاح و محمدرضا مختاری از شاعران جوان و خوش ذوق لرستانی اشعار خود را با موضوع محرم برای بینندگان خواندند.

  
همچنین نصب پرچم و پارچه های عزاداری در همه کتابخانه های عمومی استان، برگزاری مراسمات سوگواری و زیارت عاشورا با رعایت پروتکل های بهداشتی و برگزاری نمایشگاه های کتاب و قصه گویی به صورت مجازی و انتشار احادیث و مطالب حوزه محرم در پیام رسان های مختلف توسط کتابداران کتابخانه های عمومی استان لرستان از دیگر برنامه های این ایام بود.
 
 
 
 

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]