منو
1399/6/18 سه‌شنبه با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی چگنی برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان چگنی به ریاست فرماندار و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان لرستان، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان چگنی در سال جاری، به ریاست قدرت الله ترابی ن‍‍‍ژاد، فرماندار و با حضور فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ سرهنگ ضرغام سرپرست، فرمانده انتظامی شهرستان؛ میرزا دریکوند، معاون فرماندار؛ صالح کشوری، بخشدار ویسیان؛ فضل الله شیخی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی چگنی و سایر اعضای انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان در فرمانداری چگنی برگزار شد.
 

 
فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان چگنی در ابتدای این جلسه بیان داشت: کار فرهنگی از گستردگی بالای برخوردار است بنابراین می طلبد توسعه فرهنگی به ویژه ترویج کتاب و کتابخوانی با همت مضاعفی هم از طرف مسئولین و هم از طرف مردم دنبال گردد.
قدرت الله ترابی نژاد افزود: با توجه به محدودیت های مالی در اعتبارات دولتی شایسته است خیرین استان و شهرستان در بحث توسعه کتابخانه های عمومی نیز با جدید ورود نموده و یقین داشته باشند پاداش اخروی کتابخانه سازی کمتر از مدرسه سازی نخواهد بود.
وی ضمن تقدیر از اقدامات مجموعه کتابخانه های استان به سبب آغاز مراحل ساخت کتابخانه عمومی شهر ویسیان، اظهار داشت: استفاده از ابزار های تشویقی از جمله مسابقات کتابخوانی و سایر برنامه های فرهنگی یکی از راهکارهای افزایش سرانه مطالعه در میان عموم مردم به ویژه قشر کودک و نوجوان بوده که این روند توسط کتابخانه های عمومی بخوبی در حال اجرا می باشد.

 

 
 مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان نیز در این جلسه ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله حسین (علیه السلام) و شهدای دشت کربلا، گفت: احیای دین هدف مهم قیام تاریخی کربلا بود، که امام حسین(ع) شجاعانه پا در این عرصه نهادند و همراه با یاران خود به شهادت رسیدند.
فرشته طهماسبی ادامه داد: این ایام فرصت خوبی است تا ما با اهداف امام حسین(ع) از نهضت و قیام روز عاشورا بیش از پیش آشنا شویم. از همین رو مسابقه کتابخوانی «حماسه حسینی» با محوریت کتاب حماسه حسینی استاد شهید مرتضی مطهری توسط کتابخانه های عمومی استان در بستر فضای مجازی در حال برگزاری می باشد.
وی تصریح کرد: شیوع بیماری کرونا در کشور در بازه زمانی کوتاهی فعالیت های فرهنگی را متوقف ساخت ولی با همت همه کتابداران در سطح کشور و استان این فعالیت ها به صورت هدفمند و برنامه ریزی شده در فضای مجازی به صورت گسترده آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
طهماسبی در پایان بیان داشت: با توجه به پراکندگی جمعیت روستاهای شهرستان چگنی و ضرورت ارائه خدمات کتابخانه ای به همه مردم فرهنگ دوست شهرستان، راه اندازی کتابخانه سیار حایز اهمیت می باشد که امید است با مساعدت مسئولین استان در تامین خودرو کتابخانه سیار، این مهم در آینده نزدیک محقق گردد.
همکاری ادارات شهرستان با کتابخانه های عمومی در برگزاری مسابقه کتابخوانی حماسه حسینی و برگزاری برنامه های فرهنگی گرامی داشت هفته دفاع مقدس، بررسی امکان راه اندازی کتابخانه سیار در سطح شهرستان از مهمترین موارد مطرح شده در این جلسه بود.

  
گفتنی است پیش از این جلسه فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در مراسم پرفیض زیارت عاشورا که به همت کتابداران شهرستان خرم آباد با رعایت پروتکل های بهداشتی در محل کتابخانه شهید مطهری این شهرستان برگزار شده بود، شرکت نمود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]