منو
1399/6/19 چهارشنبه با هدف پیشبرد برنامه های فرهنگی و عمرانی انجام شد؛ دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان با استاندار مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان با هدف بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی و پیشبرد برنامه های فرهنگی و عمرانی، با استاندار لرستان دیدار و گفتگو گرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با هدف بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی، پیشبرد برنامه فرهنگی مرتبط با توسعه کتابخوانی و همچنین تسریع  در روند ساخت پروژه های کتابخانه ای، با سید موسی خادمی، استاندار لرستان دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار استاندار لرستان با بیان اینکه فعالیت های کتابخانه های عمومی استان در حوزه های فرهنگی و عمرانی قابل تقدیر است، بیان داشت: به طور حتم توجه به حوزه کتاب و کتابخوانی در تغییر رفتار، منش و تفکر انسان تاثیر گذار خواهد بود.
سید موسی خادمی با اشاره به تاکید فراوان دین اسلام و قرآن کریم به مطالعه، افزود: یکی از مهم‌ترین راه‌های توانمند کردن افراد، کتابخوانی است. اگر بخواهیم توسعه پیدا کنیم و به سمت توانمندسازی مردم جامعه حرکت کنیم باید فرهنگ کتاب‏خوانی افزایش یابد.
وی بر ضرورت توسعه فرهنگ کتابخوانی در استان تاکید کرد و گفت: تخصیص  حداکثری اعتبارات پروژه های ساخت کتابخانه عمومی در استان به صورت ویژه دنبال خواهد شد. مجموعه استانداری لرستان نیز برای موفقیت و پیشبرد اهداف مجموعه کتابخانه های عمومی از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.

 
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در ابتدای این دیدار ضمن ارائه گزارش مفصلی از وضعیت کتابخانه های عمومی استان و همچنین برنامه های فرهنگی اجراء شده، بیان داشت: پس از گسترش بیماری کرونا در کشور و تاکید بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی، بلافاصله فعالیت های فرهنگی با محوریت کتاب و کتابخوانی به همت کتابداران در فضای مجازی آغاز شد.
فرشته طهماسبی ادامه داد: فعالیت های فرهنگی کتابخانه های عمومی که به صورت مجازی در حال انجام بوده با برنامه ریزی دقیق و فراگیری برای همه اقشار و گروه های سنی مختلف جامعه می باشند.
وی پی گیری جهت تسریع در روند ساخت پروژه های کتابخانه ای را از اولویت های اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان دانست و تصریح کرد: چندین پروژه ساخت کتابخانه عمومی در سطح  استان از جمله کتابخانه مرکزی خرم آباد مراحل پایانی خود را سپری می نمایند که امید است با همت مضاعفی از سوی همه عوامل در سال جاری شاهد تکمیل این پروژها باشیم.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]