منو
1399/6/25 سه‌شنبه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بروجرد مطرح شد؛ افتتاح سه باب کتابخانه عمومی در شهرستان بروجرد تا پایان سال جاری جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بروجرد با محوریت بررسی وضعیت پروژه های ساخت کتابخانه عمومی شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد در سال جاری به ریاست حسن بلوریان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و با حضور حجت الاسلام احمد گودرزی، رئیس کانون مساجد؛ داوود پهلوان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان؛ اشرف چگنی، رئیس شورای اسلامی بروجرد؛ نادر ارجمندی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر اعضاء با محوریت بررسی وضعیت پروژه های ساخت کتابخانه عمومی شهرستان برگزار شد.
در ابتدای این جلسه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی بروجرد ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان، گفت: بر اساس پیش بینی ها و قول مساعد دستگاه مجری سه پروژه کتابخانه‌ای درجه یک استاد آیتی، شهید باهنر و روستای دینارآباد تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسند.
داوود پهلوان عنوان کرد: روند احداث کتابخانه استاد آیتی از سال 87 آغاز شده و پیشرفت فیزیکی 100 درصدی دارد، همچنین تجهیزات این کتابخانه به‌زودی نصب می‌شود.
وی خاطرنشان ساخت: پس از وقوع زمین‌لرزه سال 85 ساختمان کتابخانه شهید باهنر با هدف مقاوم‌سازی تخلیه شد، اما پس از بررسی‌های انجام شده، بازسازی آن در دستور کار قرار گرفت. به این ترتیب عملیات احداث این پروژه در دهه فجر 89 آغاز و قرار شد طی بازه زمانی دوساله اجرایی شود، اما افزایش و نوسانات قیمت مصالح ساختمانی، موجب تعطیلی پروژه و طولانی شدن روند اجرایی آن شد.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی بروجرد با اشاره به پیشرفت بیش از 90 درصدی کتابخانه شهید باهنر ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود این پروژه در دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسد.
پهلوان همچنین افزود: روند احداث پروژه کتابخانه روستای دینارآباد با اهدای زمینی به مساحت 400 مترمربع از سال 93 آغاز شده و با صرف اعتبار 800 میلیون تومانی آماده بهره‌برداری بوده و امید است در هفته کتاب امسال افتتاح شود.

 
حسن بلوریان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری بروجرد نیز در این جلسه به جایگاه کتاب و کتابخوانی در جامعه اشاره کرد و گفت: امروزه  نقش کتاب و مطالعه در زندگی روزمره مردم با وجود فضای مجازی کم رنگ شده است. در حالی که کتابخوانی یکی از ارکان اصلی فرهنگ بوده و  توسعه فرهنگ یکی از شاخص های اصلی میزان توسعه یافتگی جوامع است.
بلوریان تصریح کرد: از تمامی فعالیت‌ها و طرح‌های فرهنگی و عمرانی کتابخانه های عمومی حمایت می‌کنیم و تلاش می‌کنیم ظرفیت‌های شهرستان را در جهت ارتقاء هرچه بیشتر این شاخصه بسیج کنیم.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]