منو
1399/6/25 سه‌شنبه به منظور توسعه همکاری ها و بررسی مشکلات کتابخانه های عمومی انجام شد؛ دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان با فرماندار خرم آباد مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان لرستان به‌ منظور توسعه همکاری ها و بررسی مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد با فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان، فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی به ‌منظور توسعه همکاری ها و تسریع در تکمیل پروژه های ساخت کتابخانه ای خرم آباد با جعفر طولابی، فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه عمومی شهرستان خرم آباد بیان داشت: کتابخانه مرکزی خرم آباد بزرگترین پروژه فرهنگی استان بوده که در حال حاضر مراحل پایانی خود را طی می نماید. امید است با همکاری دستگاه های مربوطه از جمله اداره کل راه و شهرسازی به عنوان مجری پروژه این کتابخانه بزودی تکمیل گردد.
فرشته طهماسبی افتتاح کتابخانه مرکزی را در آینده نزدیک یک ضرورت دانسته و ادامه داد:  انتظار داریم در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان خرم آباد در خصوص تصویب اعتبارات پروژه ها، نگاه ویژه ای از سوی فرمانداری به کتابخانه مرکزی شود.
وی همچنین در خصوص کتابخانه عمومی حضرت مهدی(عج) نیزگفت: پروژه مقاوم سازی ساختمان این کتابخانه به دو بخش تقسیم شده که فاز اول آن سال گذشته به پایان رسید. فاز دوم نیز از محل اعتبارات عمرانی سال جاری آغاز خواهد شد که می طلبد مساعدت لازم در خصوص تامین اعتبار حداکثری آن صورت پذیرد.
فرماندار خرم آباد نیز در این دیدار عنوان کرد: اهمیت کتاب و کتابخوانی و کار بزرگی که باید در سطح جامعه برای ارتقای سرانه مطالعه انجام گیرد تنها از عهده مجموعه کتابخانه ها بر نمی‌آید و نیازمند مشارکت همگانی است. در این زمینه یک عزم جدی نیاز است و همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها و حتی از ظرفیت بخش خصوصی هم باید در این رابطه استفاده کرد.
جعفر طولابی با تاکید بر اینکه بستر توسعه هر جامعه بحث فرهنگ است و یکی از مؤلفه‌های فرهنگ نیز بحث کتاب و کتابخوانی است، تصریح کرد: همه وظیفه داریم در راستای توسعه شهرستان کمک کنیم و یکی از مؤلفه‌ها نیز همین موضوع کتاب و کتابخوانی است.
فرماندار خرم آباد در پایان افزود: در بحث تصویب و جذب اعتبارات کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد در حوزه تعمیر و تجهیز، نهایت همکاری از سوی فرمانداری خرم آباد صورت خواهد پذیرفت.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]