منو
1399/6/26 چهارشنبه با هدف افزایش همکاری و تعامل بین دو دستگاه انجام شد؛ دیدار مدیران ‌کل کتابخانه های عمومی و صدا و سیمای مرکز لرستان مدیران کل کتابخانه های عمومی و صدا و سیمای مرکز لرستان با هدف ترویج فعالیت های فرهنگی از جمله کتاب و کتابخوانی و استفاده از ظرفیت های فرهنگی دو دستگاه در سطح استان، با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و آرش احمدی، مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان با هدف ترویج فعالیت های فرهنگی از جمله کتاب و کتابخوانی و استفاده از ظرفیت های فرهنگی دو دستگاه در سطح استان، با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار محمدرضا عبدی، معاونت صدا؛ رامین منصوری، معاونت خبر و سلمان کشوری، معاونت برنامه ریزی صدا و سیمای مرکز لرستان نیز حضور داشتند.
در این دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی سطح استان، اظهار داشت: نهاد کتابخانه های عمومی کشور به ویژه در سال های اخیر علاوه بر رسالت اصلی خود یعنی بحث کتابداری، به ترویج فعالیت های مختلف فرهنگی در سطح کشور اقدام کرده است. جهت فراگیری بیشتر این موضوع به خصوص در  زمان شیوع بیماری کرونا که فعالیت ها به فضای مجازی کشیده شده است، نیازمند همکاری سایر دستگاه های مرتبط از جمله صدا و سیما به عنوان مهم ترین ابزار معرفی و تبلیغ در سطح کشور، هستیم.
فرشته طهماسبی با بیان اینکه شبکه افلاک و رادیو لرستان از پربیننده ترین رادیو و تلوزیون کشور است، افزود: انتظار می رود صدا و سیمای مرکز لرستان در برنامه های تولیدی و پخش اخبار و گزارش ها توجه ویژه ای به کتابخانه های عمومی به عنوان ارکان مهم فرهنگ جامعه، داشته باشد. 
طهماسبی تصریح کرد: نهادینه کردن فرهنگ مطالعه در افراد جامعه می بایست در سنین کودکی صورت پذیرد و این مهم می طلبد همه دستگاه ها به ویژه نهاد های فرهنگی، همسو و هم جهت با هم در این مسیر حرکت نمایند.

 

 
مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان نیز در این دیدار با اشاره به گستردگی حوزه فعالیت صداو سیما بیان داشت: شبکه های استانی جایگاه خاصی در بین مردم دارند و در این میان شبکه افلاک و رادیو لرستان با توجه به اینکه از پتانسیل لهجه، فرهنگ، موسیقی و تاریخ ویژه ای برخوردار است، مورد استقبال مخاطبین قرار گرفته است.
آرش احمدی با بیان اینکه مطالعه کتاب در انسان می تواند تحول آفرین باشد، گفت :زمانی افراد جامعه به سمت مطالعه سوق داده شوند و انگیزه  اولیه در آنان ایجاد شود و طعم مطالعه مفید را بچشند دیگر خود  با میل و رغبت به دنبال مطالعه کتب بیشتر می روند.
وی در پایان ترویج فرهنگ مطالعه را یکی از وظایف صدا و سیما دانست و خاطر نشان ساخت:  شبکه افلاک و رادیو لرستان  آمادگی دارد ضمن تهیه برنامه های با موضوع مطالعه، مطالب و اخبار مربوط به حوزه کتابخانه های عمومی را با جدیدت پوشش دهند.

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]